Yeni Hayatınıza Nerede Başlamak İstersiniz?

Kategoriler: Balayı Tatili

Balayı-Önerileri

En Güzel Başlangıçlar İçin

Her şey o iki hecenin ağızlardan dökülmesiyle başlıyor gibi görünse de balayı tatilleri; düğün hazırlıkların da önemli bir yer tutuyor.

Belki de bir çiftin ömrünün sonuna kadar unutmayacağı tek tatil olan bu dönemde bir balayı çiftinin beklentileriyle tesis hizmetlerinin ve kapasitesinin birbirini karşılayabilmesi gerekiyor.

Balayı tatilinin dönemi; gideceği destinasyonu da etkiliyor. Yazları yurt içinde; Ege ve Antalya en çok tercih edilen yerler olurken, kış aylarında yurt dışında Paris, Roma veya kışın yazı yaşamak isteyenler için Uzakdoğu turları tercih ediliyor.

Balayı otelleri; özellikle aylar öncesinden belli olan bir dönem olduğundan dolayı erken rezervasyon indirimlerinden yararlanma imkanı sunarak bu dönemi ekonomik hale de getiriyor. Bu kadar özel bir dönemde tercih edeceğiniz tatilde seçilecek bölge veya otel çok önemli rol oynuyor. Ayrıca hemen her tesis kendine has hazırladığı balayı konseptleri sayesinde uzun yıllar sürecek hikayenin başlangıcını olabildiğince etkili yazmaya çalışıyor. Bazı tesisler gül yapraklarıyla odayı süslerken, bazı tesislerde beraber uyanılan ilk sabahta yatağa gelen muhteşem bir kahvaltıyla güne merhaba diyerek balayı çiftlerine jest yapıyor.

Özel bir dönem olan balayında; araştırmak ve profesyonel destek almak en önemli konulardan biridir. Tatile gidecek çiftin rüya gibi bir tatil yaşaması sadece kulaktan dolma bilgiler veya tesis resimlerine bakarak yetmeyebilir.

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *