Yeni Bir Adet: Evlilik Listesi

Kategoriler: Evlilik Listesi

Evlilik-Listesi

Hediye Almanın En Kolay Yolu

Hediye olarak gönderilmiş olan üç mikser takımı ve beş adet kahve makinesini ne yapacaksınız? Bu senaryonun benzerleri maalesef hemen her evlilikte yaşanmaktadır. Bizde pek yaygın olmamakla birlikte, bir çok adet gibi ithal ettiğimiz ve gittikçe de yayılan bir evlilik adeti var: Evlilik  Listesi. Böylece alınacak hediyenin beğenilmeme ya da aynısından birkaç tane alınmış olması gibi durumlar ortadan kalkmış oluyor. Yeni evli çiftlerin nelere ihtiyaçları varsa bunları belirterek bu doğrultuda bir liste hazırlamaktadırlar.

Evlilik listesini hazırlarken kendinize soracağınız başlıca sorular:
Evinizin büyüklüğü ne kadar?
Dekorasyonunuz modern mi yoksa klasik mi olacak?
Renk seçiminiz nasıl olacak?

Fazla vaktiniz yoksa veya seçim yapmakta zorlanıyorsanız, kendinize bir dekorasyon mağazası seçip bütün alışverişinizi oradan yapmanız size kolaylık sağlayacaktır.

Evlilik listesini hazırlamak için ilk önce günlük kullanılacak malzemeleri düşünün; tencereler, tavalar, tabaklar, bardaklar, masa örtüleri, vazolar… Bu konuda size en çok yardımcı olabilecek kişiler; anneniz, teyzeniz, ablanız olabileceği gibi samimi bir arkadaşınız da olabilir. Diğer bir yol da halen faal olarak kullanılmakta olan bir mutfağa girip liste çıkarmaktır. Böylece rende, nihale, tahta kaşık gibi gerekli, ancak kolay unutulabilecek parçaları da listeye ekleyebilirsiniz.

Özel yemek davetlerinizde kullanacağınız tabak, çatal-bıçak takımlarının, bardakların, örtünün ve peçetelerin, yemek odanızın stiline uygun olmalıdır. Klasik bir yemek takımına modern tabaklar olmayacağı gibi modern bir yemek odası takımında da gümüş çatal bıçaklar uygun düşmez. Alacağınız tüm eşyalar sizin stilinizi yansıtmalıdır. Sizin tarzınıza zıt olan eşyaları sevemezsiniz ve bunlardan çabuk sıkılırsınız. Bu da size yakın bir zamanda ikinci bir masraf çıkartabilir.

Mutfak ve yemek odasını döşedikten sonra sıra yatak odası, banyo ve oturma odanıza gelecektir. Buralarda da liste çıkarmak için dayalı döşeli bir evi gezmek iyi olabilir.

Evlilik listesini hazırlamanın diğer bir pratik yolu ise, bir dekorasyon mağazası belirleyip tüm alışverişlerinizi oradan yapmanızdır. Alışverişte karışıklık yaşamamak ve ilerde işinize yaramayacak eşyalar satın almamak için listeyi birinci derecede gerekliler ve alınması acil olmayan eşyalar olarak iki gruba ayırın. Böylesi daha kolay olacaktır.

Evlilik-Listesi

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *