Yaka Çiçeğinizi Kendiniz Hazırlayın!

Yaka Çiçeğinizi Kendiniz Hazırlayın (2)

Damatlar da Şık Olmak İster

Gelinin el çiçeği nasıl gelinliği tamamlayan en önemli aksesuarlardan biri olarak kabul ediliyorsa damadın yaka çiçeği de damatlığın en dikkat çeken detaylarından biridir. Pek çok çift  tamamen görsel uyum ve dikkat çekmek için yaka ve el çiçekleri arasında bir bütünlük arar. Ama aykırılıklar çoğu zaman daha çok dikkat çeker.

Kendi yaka çiçeğinizi kendiniz yapabilirsiniz. Tercih ettiğiniz çiçek ve bütünleyici yaprakları bir araya getirip yaprakları çiçekten 1 cm. daha fazla uzun kalacak şekilde ayarlayın, 5 cm.uzunluğundaki yaka çiçeğini hazırlayıp uçlarından kesin. Sert katlanabilir kurdele ile sıkıca sarmaya özen gösterin. Kurdelenin rengini çiçek saplarının rengine göre belirleyebilirsiniz. Yaka çiçeğinin günün ilerleyen saatlerinde dağılmasından korkuyorsanız, kurdelenin altına kırılmayan bir tel sarın. Çiçeğin ön planda kalacağı yaka çiçeklerine dilerseniz birkaç ekstra yaprak ekleyip öne doğru hareketlendirebilirsiniz.
Farklı çiçek ve yapraklarla yapacağınız denemelere ek olarak kadife kurdeleler,renkli tohumlar ya da kurutulmuş meyveler de kullanabilirsiniz.
Seçenekleriniz arasında ipek kurdeleler olduğunu da unutmayın. Uçlarını sarıp alttan ufak bir düğüm atarak yaka çiçeğinize bambaşka bir hava verebilirsiniz.

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *