Verilebilecek En Zor Karar: Gelinlik Seçmek

Gelinlik-Seçmek

Gelinlik Seçimini Kolaylaştırmanın Yolları

Gelinlik seçmek “verdiğimiz en zor kararlar” listesinin üst sıralarında kesinlikle yer almalı! Gelinlik denerken yanımızda kimler olmalı, nelere dikkat edilmeli?

Aylar öncesinden başlanan gelinlik deneme turları esnasında yardımcınız olacak öneriler:

Bütçenizi Belirleyin!
Gelinlik alışverişinizde gerçekleştireceğiniz ilk adım bütçenizi belirlemek olmalı. Hayalinizde bir gelinlik modeli olabilir ya da aklınızda hiçbir şey yokken gelinlik bakmaya başlayacak olabilirsiniz. Her iki şartta da bütçenizi belirlemek ve ona göre hareket etmek en mantıklısı olacaktır. Çünkü böylece dolaşacağınız gelinlikçilerde daha hedefe yönelik seçimler yapabilirsiniz, boş yere vakit kaybetmezsiniz.

Sadece Bir Noktaya Odaklanmayın!
Gelinliğinizi hayal etmeye ilk başladığınız andan beri sadece etek kısmına odaklandığınızı biliyoruz. Duvağı şöyle olsun, kuyruğu böyle olsun derken üst kısmın biraz geri plana atıldığı aşikar. Oysa herkesin gözüne ilk çarpacak yerin gelinliğin üst kısmı olduğunu unutmayın. Son yıllarda herkesin birer birer kapıldığı ve neredeyse aynı gözüktüğü straples gelinlik akımının biraz dışına çıkarak farklı kol modellerine şans verin. Ne olursa olsun fotoğraflarda en çok gözükecek üst kısmı ihmal etmeyin.

Denediğiniz Gelinlikleri (Üzerinizdeyken) Fotoğrafını Çekin!
İlk denediği gelinlikte karar kılanları genelleme dışı bırakarak bu aşamada birçok gelinlik deneyeceksiniz. İçlerinden en beğendiklerinizin üzerinizdeki halini fotoğrafını çektiğinizda daha sonra bakarak karar vermeyi kolaylaştırabilirsiniz. Bu arada fotoğraf çekiminden önce gittiğiniz butikten mutlaka izin almalısınız, bazıları bu konuya pek hoş yaklaşmayabilir.

Gelinlik-Seçmek

Karar Vermenizde Yardımcı Biri Mutlaka Yanınızda Olsun!
Herkesin ideal bir alışveriş arkadaşı mutlaka vardır. Bu arkadaş, annemiz veya kardeşimiz de olabilir. Onlar ne olursa olsun her zaman doğruyu söyleyeceklerine yemin etmiş gibidirler, yakışmayana yakışmadı deme cesaretine sahiptirler. Gelinlik denemelerinde o kişiyi yanınızdan ayırmamalısınız.

İç Giyim Çok Önemli!
Sütyen seçimi yalnız gelinlik denemelerinde değil hayatınızın her anında önemli bir rol oynar. Yanlış sütyen seçimleriyle göğüslerinizi bastırıyor ya da büyük olan göğüslerinizi olduğundan daha da büyük gösteriyor olabilirsiniz. Gelinliğinizle birlikte giyeceğiniz sütyeni gelinliğe karar vermeden almak istemeyebilirsiniz, ama yine de göğüs yapınıza ve bedeninize uygun bir sütyenle denemeleri yapmakta yarar var.

Asla Bu Modeli Giymem Demeyin!
Gelinlik denemelerine asla diyerek başlamayın. Hayatta giymem dediğiniz veya askıda gözünüze hiç de hoş gelmeyen bir model hayallerinizin gelinliği olabilir. Bu yüzden yeni fikirlere kendinizi kapatmayın ve önerilere her zaman açık olun.

Gelinlik-Seçmek

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *