Uzakdoğu Balayı Mekanları ve Adresleri

Balayı tatillerinin vazgeçilmez rotası Uzakdoğu’da tasarımın, mimarinin ve yaşam stilinin ön plana çıktığı yeni oteller, misafirlerine sıra dışı atmosferlerde stil, konfor ve keyif dolu bir tatil sunuyor. Eğer balayınıza fark katmak isterseniz, son zamanların en iyi ve ‘hip’ Uzakdoğu adreslerine göz atın…

w-retreat-spa-maldives

 • W RETREAT & SPA – MALDIVES
  Fesdu Adası, Maldivler

Maldivler’in Fasdu Adası’nda açılan W Retreat & Spa, dünyaca ünlü oteller zinciri W Hotels’in ‘spa ve resort’ konseptinde tasarlanan ilk oteli. Oktanus manzaralı 78 bungalov tipi villadan oluşan  W Retreat & Spa’nın tasarımında, adanın basit yaşamı ile teknoloji ve konforun bir araya getirilmesine özen gösterilmiş. Modern çizgili mobilya ve aksesuarlarla dekore edilen villalarda plazma ekran TV, hızlı internet erişimi, DVD, CD oynatıcı gibi teknolojik konforlar yer alırken; dalış havuzları ve barbekü  köşeleri gibi keyifli ayrıntılar da unutulmamış. Ayrıca 3 ayrı özel lezzetler bulunan restorana sahip. Çeşitli su sporları yapma imkanı da bulacağınız bu mekan ruhunuza iyi gelecek. Balayınıza hareket katmak isterseniz resort’un yer altında ikamet eden gec kulübü ’15 Below’da dünyaca ünlü Dj’ler eşliğinde eğlencili partilerin gerçeklştiğini unutmayın. Turkuaz renkli kristal suları, pudra inceliğindeki beyaz kumu ve egzotik çiçekleriyle balayı tatillerinin favori adresi Maldivler’de keyif ve konfor dolu bir balayı için W Retreat & Spa’yı tercih edebilirsiniz.
W Retreat & Spa – Maldives
North Ari Atoll, Fesdu Adası, Maldivler
Tel: +960 666 2222

alilla-cha-am

 • ALILLA CHA-AM
  Cha-Am, Tayland

Tayland’ın göz alıcı sahil kasabalarından Cha-Am’da yeni açılan lüks resort Alilla Cha-Am, sıra dışı mimarisiyle Uzakdoğu tatillerine yeni bir soluk getiriyor. Geometrik şekillerin ve yalın çizgilerin hakim olduğu modern ve cesur mimarisiyle dikkat çeken AlillaCha-Am, ülkenin tanınmış mimarlarından Duangrit Bunnag tarafından tasarlanmış. Okyanus manzaralı tüm odalar Apple Tv, Ipod, ev sinema sistemi gibi modern ve trendy konforlarla donatılmış. Her birinde özel havuzun yer aldığı 7 villa ise resort’un nihai tapınaklarını oluşturmakta. Resort’un modern spa’sı Alilla Sap’nın mönüsünde Asya teknikleri yapılan özel bakım ve masajlar yer alıyor. Tayland’ın en uzun plajının yer aldığı, vaktiyle balıkçı kasabası olan Cha-Am, Bangkok!a araba yolculuğuyla 3 saat uzaklıkta bulunuyor.
Alilla Cha-Am Tayland
Tel: +66 32 709 555

library

 • LIBRARY
  Koh Samui, Tayland

Tayland Körfezi’ndeki Koh Samui Adası’nda yer alan Library zarif ve minimalist bir karaktere sahip. 13 suit ve 13 stüdyo tipi odaya ev sahipliği yapan Library, çok katlı otellerin aksine yan yana dizilen 2 katlı kabinlerden oluşuyor. Okyanus manzaralı kabinlerin alt katında stüdyo, üst katında suit odalara yer verilmiş. Karaya 15 km. uzaklıktaki Koh Samui Adası’ndaki Chaweng Plajı’nda yer alan Library ideal bir balayı adresi!
Library

Koh Samui, Tayland
Tel: +66 77 422 767-8

huvafen-fushi

 • HUVAFEN FUSHI
  Kuzey Male Atoll Adaları, Maldivler

Son zamanların popüler tatil adreslerinden Huvafen Fushi, Maldivler’de bulunan Kuzey Male Atol Adaları’nın en minik olanlarından birinde yer alıyor. Müdavimleri arasında Kate Moss, Tom Cruse ve Katie Holmes, Alexander McQueen gibi ünlülerin yer aldığı resort dünyanın ilk sualtı spa’larından bir tanesine sahip. Huvafen Fushi’nin suyun üzerinde yüzer gibi duran 43 adet bungalov tipi villaları, dünyaca ünlü mimar Frank Gehry imzalı mobilya ve aksesuarlarla dekore edilmiş. Okyanus manzaralı banyoları, kişiye özel tasarlanan havuzlarıyla dikkat çeken villalar, Bang&Olufnus telefonlar, İpod Nano, plazma ekran gibi modern konforlarla donatılmış. Balayı tatillerinin en gözde adreslerinden Huvafen Fushi için şüphesiz fazla söze gerek yol.
Huvafen Fushi
Kuzey Male Atoll Adaları, Maldivler
Tel: + 960 6644 222

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *