Sindirella Masalından Gelinlik Dünyasına

Sindirella Masalından Gelinlik Dünyasına (3)

Kim Külkedisi Gibi Gelin Olmak İstemez ki?

Külkedisinin hikayesini bilirsiniz; mucize olur ve garip genç kız, bir prensese dönüşür. Çok güzel bir elbisesi, bal kabağından arabası olur. Bir de özel cam ayakkabısı…
Bu sezon vitrinlerde Külkedisi’nin masal ayakkabılarından ve kabarık eteklerinden göreceğiz. Çünkü moda, gelinleri masal dünyasında bir düğüne sürüklüyor.

Sindirella Masalından Gelinlik Dünyasına

Modern zamanların Sindirella’ları için yeniden tasarlanan ayakkabılar Paris Couture Haftası’nda sunuldu. Tasarımcılar masallardan ödünç aldıkları prenses stili kabarık etekleri podyuma taşıyarak güncelledi.

Sindirella masalının etkisi ayakkabılara da yansıdı. Sindirella’nın cam ayakkabılarına gönderme yapan plexiglas topuklardan ayakkabılar hazırlandı. Chanel’in kışın kullandığı cam görünümlü topuklar yaz sezonunda birçok tasarımcının takibinde.

Sindirella Masalından Gelinlik Dünyasına (4)

Gelinlikler de modaya uyuyor. Kabarık etek deyince akla ilk gelen şey gelinlikler oluyor. Birkaç sezondur gelinlik eteklerinde sadeleşme göze çarpıyordu ve bir süredir de balık etekler tercih edilir olmuştu. Parlatılmaya çalışılan Sindirella masalından gelinlik dünyası da severek kendi rolünü aldı. Birçok gelinlik tasarımcısı gelinlere ihtişamlı kabarık etekler sundu. Hazırlanan gelinlikler ince işçilikleri, gösterişli tasarımlarıyla gelinlere masal kahramanı olma mesajı veriyor. Sadece gelinlikler değil, değerli taşlarla bezeli taçlar, özel tasarım takılar da bu masalı tamamlamak için el birliğiyle çalışıyor. Her ne kadar bu akımın çok masum olmadığı bir gerçek olsa da balık eteklerden bizi kurtarma fikri iyi geliyor.

Sindirella Masalından Gelinlik Dünyasına (5)

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *