Rüyalarınızın Gelinliğine Uygun Takı Modelleri

Takı-Seçerken-Nelere-Dikkat-Etmeli

Takı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

O özel gece için neredeyse her şey tamam. Rüyalarınızın gelinliğini buldunuz. Ayakkabılarınız ve gelin buketi de hazır. Sıra gelinliğe uygun takı seçmeye geldi. Damadın ailesi düğün gününde takmak üzere aileden yadigar mücevher hediye edebilir. Ancak gelinliğin modeli ya da düğün konsepti bu mücevheri takmak için uygun olmayabilir. Böyle durumlarda kibarca durumu açıklayarak “hayır” diyebilmelisiniz. Tabii düğün fotoğraflarında uyumsuz bir görüntüyü ölümsüzleştirmek istemiyorsanız.

Düğünde takacağınız takıları seçerken düğün konseptine ve mekana uygun hareket etmeniz gerekiyor. Örneğin kır ya da kumsal düğününde büyük annenizden kalma büyük pırlanta küpelerle rahat edemezsiniz. Bir yaz gelini ağır ve gösterişli mücevher yerine beyaz incileri tercih etmeli. Üstelik inci ile asil bir görünüme de sahip olacaksınız. İhtişamlı bir saray düğünü yapacaksanız pırlanta da tercih edebilirsiniz. Son yıllarda modern pırlanta tasarımlarında inciler de kullanılıyor. Ayrıca son yılların modası renkli pırlantalar da çok gözde.

2013 Takı Modelleri

Takı seçerken gelinlik modeliyle bütünleşecek takılar seçmeye özen göstermelisiniz. İşlemeli bir gelinliğe beyaz altın ya da inci kolyeleri deneyebilirsiniz. Çok kalın altın kolyelerin zarafetinize gölge düşüreceğini unutmayın. Takı alışverişine giderken gelinliğinizin fotoğrafını yanınızda götürün. İlk görüşte aşık olduğunuz kalın bilekliği almaktan sizi ancak bu alıkoyacaktır.

Alyans seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Alyans, hayat boyu parmağınızda taşıyacağınız, birlikteliğinizin sembolü bir takı. Bu nedenle zamanla modası geçmeyecek, sizin ve eşinizin sitiliyle uyumlu bir model tercih etmeniz doğru olacaktır.

2013 Takı Modelleri

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *