ROSA CLARA 2011 Gelinlik Koleksiyonu

Kategoriler: Gelinlik Modelleri

ROSA CLARA 2011 GELİNLİK MODELLERİ

Rosa Clara kullandığı yüksek kalitede kumaşlar ve getirdiği yeniliklerle, gelinlik modası konseptinin oluşmasını sağlayan önemli markalardan biridir.

Her sezon bünyesine kattığı farklı tasarımcılarla koleksiyonlarını farklılaştırmayı başarıyor. Rosa Clara kendi diğer markası Two by Rosa Clara dışında, Jesus Del Pozo ve Christian La Croix’nın tasarımlarını da dağıtımını ve satışını yapıyor. Bir İspanyol markası olan Rosa Clara’nın fiyatları da yüksek. Rosa Clara gelinlikleri 2000-4000 euro arasında değişirken, Two by Rosa Clara’nın fiyatları biraz daha düşük.

2011-2012 gelinlik sezonunda nostaljik çizgilerin ön plana çıktığını görüyoruz. 1920’lerin ve 30’ların sıkı sıkıya oturan belleri, kabarık etekleri, büyük fiyonklarıve çiçekleri 2011 koleksiyonunda yeniden hayat bulmuş. Yunan ve Roma Tanrıçalarından esinlenilmiş çizgiler, üç boyutlu çiçekler ve fırfırlarla süslenmiş. Sade şıklığın formülünü Rosa Clara çözmüş gibi görünüyor. Şifon ve ipek gibi hafif kumaşların kullanılması zarif bir siluet ve akıcı bir güzellik ortaya çıkarıyor.

Kat kat etekler, kalp yaka ve tek omuzun güzel bir birleşimi. Sanki Christian Dior tarzını hatırlatıyor. Böyle bir etek modeli daha sonradan, alt kısmı çıkartılarak kısa bir elbiseye dönüştürülebilir.

Rosal Modeli etek boyu dolayısıyla koleksiyonun en iddialı parçalarından. Aklınız uzun etekte kalmayacaksa bu sıra dışı seçim sizi memnun edebilir. Bu modelin etek boyunu uzun tutmak da mümkün ancak o zaman modelin tüm orijinalliği kaybolacaktır. Uzun bir duvakla sınırları zorlayabilirsiniz.

1930′ların çarliston dans kıyafetlerinin gelinlik versiyonu. Sadelik ve farklılık peşindekiler için iyi bir alternatif olabilir.

3 Yorum Bulunuyor

  • 25 Eylül 2010 | Permalink |

    gördüğüm en iyi gelinlik koleksiyonu!

  • 29 Eylül 2010 | Permalink |

    gelinliklerde çok güzelll ilk fotoğraftaki gelin (mankeen) de çok güzel. gelinliği iyi taşımakda çok çok önemli bence.

  • 01 Ekim 2010 | Permalink |

    rosa clara tam olarak benim için tasarlamış bu koleksiyonunu HAAARİKALAR BAYILDIM YAA İSTİYORUM İŞTE!

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *