Romantik Balayı Adreslerinden Biri: Barcelona

Kategoriler: Balayı Tatili

Barselona'da Balayı

Balayı Şehirlerinden Biri Barcelona’da Neler Yapabilirsiniz?

Akdeniz kıyılarının romantik  kenti Barcelona zarif ve sıradan görünümü ile renkli ve çarpıcı bir havaya sahip. Balayı için İspanya’nın romantik kenti Barcelona‘yı tercih edecek olursanız Katalan kimliğini keşfetmek için ilk durağınız Ramblas olmalı. Bu arada aklınızda bulunsun, hemen her büyük şehir gibi trafik karmaşasının yaşandığı Barcelona’da toplu taşımacılığın olanaklarından yararlanmak en konforlu çözüm. İyi bir metro sistemine sahip olan şehrin turistik bölgelerinin neredeyse tamamına metro ile ulaşabiliyorsunuz.

Barcelona'da-Balayı

Place Catalunya’dan rıhtıma kadar gotik yapıların arasından uzanan geniş bulvardaki renk cümbüşüyle birlikte hareketlilik başınızı döndürecek. Gotik mahallelerin dar sokaklarını çevreleyen binalar arasında eşinizle el ele gezinirken Kraliyet Sarayı ve katedral ile Roma duvarlarına kazınmış yazılar Barcelona’nın geçmişini anlatacak size. Buradan kentin modern mahallesi Example’a geçebilirsiniz. Ardından da efsanevi mimar Gaudi’nin bitiremediği Art Nouveau şaheseri Sgrada Familia Kilisesi’ni görmeye gidebilirsiniz. Bu anıtsal yapı henüz bitirilemediği halde Barcelona’nın simgesi haline geldi. Geceler ise Barcelona’da hiç bitmiyor. Gece hayatını en iyi yaşayacağınız yer ise kuşkusuz tapas barlar olacaktır.

Evliliğinizin ilk günlerinde romantik gecelerin tadını çıkarmak için İspanya’yı, İspanya’da da Barcelona‘ya gitmeyi düşünebilirsiniz.

Barcelona

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *