Provaya Yalnız Gitmeyin

Provalar Sırasında Terzinize Kulak Verin

Gelinlik provalarına gitmeden önce gelinliğinizle beraber hangi aksesuarı kullanacağınızı önceden belirleyip siparişinizi verin. Tüm iç giyimlerinizi, ayakkabınızı hazırlayın.  İç çamaşırınızda ve ayakkabınızda düğün günü sorun olmaması gerekir. Sütyeninizde veya ayakkabınızdaki küçük bir değişiklik gelinliğinizin uygunsuz olmasına yol açabilir.

Düğün gününüzden 6 hafta önce ilk provanızı yapın. Ailenizden birisini veya dikkati yoğun olan bir arkadaşınızı provaya götürün. Provaya yalnız gitmeyin. Provalarınız sırasında iki unsura önem verin.
Birincisi gelinliğin sitiline, renklerine, ve bedeninize tam oturmasına dikkat edin. Diğeri ise terzinize kulak verin. Genelde her terzinin yanında asistanı olur. Sizin için onlar en uygun modeli seçip dikeceklerdir. Sonradan rahatsızlık yaratacak bir durumun olmaması için terzinizin önerilerini dikkate alın.
Etrafınızı saracak şekilde yerleştirilmiş üç tane ayna karşısında gelinliğinize bakın. Prova yaptığınız yerde bunun sağlanmasını isteyin. Aklınıza takılan her şeyi söyleyin. Terziniz de sizin her isteğinizi yerine getirecektir çünkü bu mutlu günün sizin için ne kadar önemli olduğunu biliyordur.

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *