Pasta Ortam ve Dekor ile Uyumlu Olmalı

Kategoriler: Düğün Pastası

Pastanın-Dekor-ve-Ortam-ile-Uyumu

Pastanın Enerjisi Düğüne Yansıyacak

Pasta seçiminde dikkat edilmesi gereken konulardan biri de düğününüz tarzı ve yeridir. Genel dekorasyon konseptine ve renklerine uygun bir seçim yapmalısınız.

Bu sene çikolatalı pastalar revaçta! Mevsimsel özelliklerde pasta seçiminde etkilidir. Yazın sıcağı da düşünürsek pastanın çikolatalı seçilmesi kesim ve servisi açısından daha uygun olur. Mevsim meyveleriyle zenginleştirilmiş çikolatalı pasta inanın hem ağır olmayacak lezzeti ve enerjisi ile pisti saatlerce dolu tutacaktır. . .

Pastanın Dekor ve Ortam ile Uyumu

Düğün pastası yerine farklı ve unutulmaz bir alternatif olarak makaron piramitleri tercih edilebilir. İstediğiniz renklerde size özel hazırlanan makaron piramit pasta, düğünü renklendirmekle kalmayacak, herkes bu alternatif düğün pastasını konuşacak. Makaron sevenlere duyurulur.

Son yıllarda bazı düğün mekânları yaptıkları pakete düğün pastasını da dâhil ediyorlar; bu alternatifiniz var mı bunu mekânla teyit etmelisiniz. Böylece bütçesel olarak da pasta yükünden kurtulmuş olursunuz.

Yaz düğünü planlıyorsanız pasta süslemesi olarak ise canlı çiçeklerden de faydalanabilirsiniz. Yazın hazır, çiçekler bu kadar çeşitli ve ucuzken bu fırsatı kaçırmayın. Üstelik canlı çiçekler özellikle bahar ve yaz düğünlerinde etkileyici ve romantik görünürler.

Pastanın Dekor ve Ortam ile Uyumu

Arzuya göre pasta süsleme konusunda el yapımı şekerlerle hazırlanan rengarenk çiçekleri de tercih edebilirsiniz. Gerçeğinden neredeyse ayırt etmeniz imkânsız olan bu çiçekler şıklığı ile göz doldurmaktadır. Pasta süslemesini canlı çiçeklerle yapmayı tercih ederseniz saçınızda veya el buketinizde de aynı çiçeği kullanmanız bütünlük ve hoşluk yaratacaktır.

Düğün pastasının şarkısını seçmeyi unutmayın! Hem bir anda tüm konukların dikkatini pastaya çekecek hem de herkesi heyecanlandıracak bir şarkı olmalı!

Son bir hatırlatma: Eğer arzu ederseniz ve tabii eliniz de yatkınsa düğün pastanızı kendinizde hazırlayabilirsiniz. Bunun için kısa süreli bir kursa katılarak basit teknikleri öğrenmeniz ve biraz da kitapları karıştırmanız yeterli olacaktır.

Pastanın Dekor ve Ortam ile Uyumu

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *