NİKAH ŞEKERİ ÇEŞİTLERİ

Nikah şekerleri; vanilyalı, çikolatalı, beyaz, gümüş, renkli bademlerden ya da sadece çekirdek şekerlerden olabileceği gibi, lavanta ve kurutulmuş güzel kokulu otlardan da hazırlanabilir. Gerisi tamamen istenen hatıra objelerle birleştirmeye kalır. Bu ikramlardan herhangi biri kullanılarak yapılabilecek türlü objeler vardır.

Son Yıllarda Nikah Şekerinde Kullanılan Objeler Nelerdir Bunun Bir Modası Olur mu?
Moda, ilgili alam ne olursa olsun; yeni olanın ve popüler olarak kullanılmak istenenlerin karşılığıdır.

Eskiden evlenecek çiftler belli sınırlar içinde kendilerine sunulabilen modellerden seçmek durumundaydılar. Şimdi ise hem iç piyasada yaşanan gelişme ile hem de özellikle daha çok ithal malzemelerin ve objelerin kullanımı ile milyonlarca seçenekle karşı karşıyalar.
Örneğin; eskiden kuru çiçekler ile yapılan klasik buketler yerini şimdilerde, çeşitli ithal yapay çiçeklerle ve simli, taşlı, renkli boncuklu dallarla hazırlanabilen modellere bırakmış durumda.

Özellikle son zamanlarda kullanılan objeleri sayarsak; çeşitli espirili gelin-damat bibloları, deniz kabuklan, güncel konseptlerden kelebekler, gümüş objeler, kristal hediyelik objeler, resim çerçeveleri, porselen, karton, ahşap, kutular, melekler, keseler, sevimli oyuncaklar, buzdolabı mıknatıslan, anahtarlıklar, çeşitli renkli ve kokulu mumlar ve sabunlar ve hatta Tema Vakfı palamut tohumları ya da ağaç dikme sertifikası gibi…

nikah-sekerleri

1 Yorum Bulunuyor

  • ufuk polat
    20 Kasım 2010 | Permalink |

    bu ana resimdeki nikah sekerini nerede bulabilirim? (kovanin icindeki) yardimci olursaniz sevinirim . cok az bi sürem kaldi cünkü :S

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *