Müstakbel Eşinizle İlk Tatil Heyecanı

Balayı Tatili

Yeni Evli Bir Çift Olarak Çıkacağınız İlk Tatile Hazır mısınız?

Hem romantik hem de eğlenceli bir balayı için iki tarafın da hoşuna gidecek bir lokasyon seçmelisiniz. Balayı şekli ve yerine müstakbel eşinle karar vermek ve balayı programını birlikte yapmak hem işi kolaylaştıracak hem de her ikinizin de memnuniyetini arttıracaktır.

Balayı yerine karar vermeden önce karşılıklı olarak birbirinize şu soruları sorun: balayını yurt içinde mi yurt dışında mı geçirmek istiyorsunuz? Balayı boyunca tembellik mi yapacaksınız yoksa aksiyon dolu bir maceraya mı atılmak istiyorsunuz? Balayı fantezi ve hayalleriniz neler?
Bu sorulara cevap verdikten sonra bütçenizi belirleyin. Yeni evli olarak birçok harcamanız olacağı için “gerçekçi” bir bütçe oluşturmak yararınıza olur. Birlikte oluşturacağınız balayı bütçesine sadık kalırsanız her şey yolunda gidecektir, paniğe gerek yok!

Balayı-Tatili

Balayı yerine karar verip bütçeyi belirledikten sonra sıra rezervasyon yaptırmaya geliyor. Rezervasyon yaptırırken balayı çifti olduğunuzu söylemeyi unutmayın. Böylece iyi bir odaya sahip olma şansını yakalayabilir, odanızda hoş sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Konaklama konusunda cimri davranmayın; deniz ya da orman manzaralı, “king size” yataklı özel bir oda ayırtmayı unutmayın.

Yurt dışında balayı planlıyorsanız gitmek istediğiniz ülkenin pasaport ve vize işlemlerini en az 1 ay önceden halletmiş olun. Düğünün ertesi günü her ikiniz de çok yorgun olacağınız için uzun bir yolculuk size iyi gelmeyecektir. Yola çıkmak için düğünden 1-2 gün sonrası en ideal vakit. Hem ailenizle vedalaşacak vaktiniz olur, hem de balayına çıkmadan önce yapılacaklar listesini son bir kez kontrol edebilirsiniz.

Balayı Tatili

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *