Molu Mücevher’den Büyüleyici Tasarımlar

Mücevher Meraklısı Gelinlere

Molu ve elmas örtüşen duygusal bir bağ ve gözleri büyüleyecek enfes koleksiyon. Mücevherde önde markalardan Molu Mücevher, zarifliği ve şıklığını tüm tasarımlarında gösteriyor.

1956 yılından bu yana İstanbul’da bir aile firması olan Molu Mücevher, ülkemizde mücevhercilik ve kuyumculuk alanlarında birçok yenilik sunmuş. 1960’lı yıllarda yurtdışından getirdiği makinelerle, mesleğin teknolojiyle tanışmasına öncülük etmiştir. İlk sertifikalı taş ve mücevher satışı 1970’li yıllarda, ilk mücevher reklamları da 1980’li yılların başında Molu Mücevher tarafından gerçekleştirilmiştir. Mesleğin bilimsel yönleriyle ilgili yurtdışında eğitim, araştırma ve mücevher ile ilgili bilgi verici ilk makaleler de yine Molu Mücevher tarafından gerçekleştirilmiştir.

Yarım asır içine birçok başarı sığdıran Molu, ünlü mücevher tasarımcısı Orlando Orlandini gibi isimlerle çalışmış, Monako Prensesi Grace Kelly gibi isimlere ihtişamlı mücevherlerinden satmıştır.

Molu mücevher, yurt içi ve yurt dışında mücevher meraklılarının koleksiyonlarını süslemekle birlikte, genç nesil için hazırlanan spor ve özel tasarım takılar da üretimde önemli yer tutmaktadır.

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *