Kusursuz Düğünün Sırları

Kusursuz-Düğünün-Sırları

Mükemmel Organizasyon=Kusursuz Düğün

Hayatınızın bu duygu yüklü, çok özel gününde dair kusursuz anılar saklamak istiyorsanız, temel birkaç hazırlığı iyi organize edin. göreceksiniz her şey mükemmel olacak…
Düğün gününüzü planlamak için zaman ayırın.
Sadece bu konuya ayıracağınız enerji ve zaman , kötü sürprizlerle karşılaşmanızı önler .

Düğün Davetlileri

Davetli Sayısını Belirleyin
En az 6 ay öncesinden düğün gününüzü planlamaya başlayın . Bu süre içinde kırk mı , yoksa dört yüz mü konuk davet edeceğinizi gözden geçirin . Düğün organizasyonu konusundaki seçenekleri düşünmek için sakin bir kafaya ihtiyacınız olduğunu unutmayın . Ayrıca bunun sıkıntılı değil , keyifli bir iş olduğunu düşünün.

Düğün Mekanı

Samimi bir mekan seçin
Düğün tarihini ve mekanını ayarlarken , konuklarınızın gelip gelemeyeceği konusunda emin olmalısınız. Tabi ki , Bali veya Karayipler’de düğün yapmak harika olurdu ama, konukların ulaşımı için en azından birkaç jet uçağı ayarlamanız gerekmez mi ?
Unutmayın ki , düğün gününüz hem sizin , hem de konuklarınız için hayatın en keyifli zaman dilimlerinden biri .

Düğününüzün açık havada olmasını planlıyorsanız aile fertlerinin, yakın arkadaşlarınızın hafta sonu tatilinde veya uzun bir tatilde olduğu zamanı seçmenizi tavsiye etmeyiz. Eğer planınızı 6 ay öncesinden yapabiliyorsanız, bu tür sorunları gözden geçirmeniz için zamanınız var demektir .

Düğün Çiçekleri

Çiçekleriniz taze olmalı
Çiçekler düğünün en pahalı , aynı zamanda da atmosferin romantik ve harika görünmesini sağlayan unsurlardan biridir . O yüzden çiçekçiyi önceden uyarıp , düğün salonuna yerleştirilecek  aranjmanların ve buketlerin solgun olmaması , hatta tam olarak açılmamış olması konusunda ısrarcı davranın .
En kötüsü dekorasyon için dünya kadar para ödeyip, kesinlikle mükemmel olmaması. Aynı şey gelin çiçeğiniz içinde geçerli .

Gelin-Damat

Düğün gününüzde mutlaka bir şeyler yiyin
Bu bir anda garip bir öneri gibi gelebilir ama , genellikle gelin adayları günün heyecanıyla hiçbir şey yiyemezler. Aslında bu sadece gelin için değil, damat adayı ve çoğu zaman çiftin en yakınları için de geçerli bir uyarı. Zira, gün boyunca ayakta kalacak, dolaşacak , birçok davetliyle tek tek ilgileneceksiniz. Dolayısıyla yemek yiyecek fırsatınız olmayacak . Gün içinde bir şeyler atıştırıp, nikaha dolu bir mideyle giderseniz, gün boyu daha dayanıklı ve güler yüzlü olacağınızdan emin olabilirsiniz .

Tabi davetlilerin ne yiyeceği konusu da önemli.Vereceğiniz davette, menüde hangi yemeklerin olacağı konusunu şansa bırakmayın. Davete katılacak konukların tercihlerini, alerjik olup olmadıklarını, dini gerekçelerle neleri yediklerini, neleri yemediklerini gözden geçirip, alternatifli menü hazırlanması konusunda uyarıda veya önerilerde bulunun. Çünkü düğünün bir keyifli yanı da yenilen yemekler ve düğün pastasıdır.

Düğün Müziği

Herkesin sevebileceği müzikler seçin.
Düğün gününün müzikleri özel olmalı. Salona girerken çalınacak müzikle, imzalar atıldıktan sonra çalınacak müziklerin tarzı ortama uygun seçilmeli. Herkesin sevdiği, bildiği, kimi zaman romantik kimi zaman da enerji verecek ritimler taşımalı.

Rahat olun ve düğün gününün tadını çıkartın
İşte en önemli bölüm …Tüm yorgunlukları, heyecanları ve telaşı geride bırakıp, eşinizle birlikte dostlarınızla bir araya geldiğiniz bu çok özel günün keyfini doyasıya yaşayın. Şimdi aşkınızı ve yoğun duygularınızı yaşamanın tam zamanı. Düğün, sizin birbirinizi çok seven bir çift olarak bütün kişisel duyguların kalabalık bir topluluğun önünde yaşandığı çok özel bir ortamdır. Bunu göz ardı etmeyin . Duygularınızı dilediğiniz gibi yaşayın ki , geride mükemmel anılarınız kalsın .

Gelin Damat

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *