KUSURSUZ DÜĞÜNÜN SIRLARI

*Asla asla demeyin. Eğer bir yeri çok beğendiyseniz, yerel idarilere danışın. Aynı şekilde eğer hayaliniz özel bir yerde evlenmekse bunun için izin alabilir misiniz öğrenin.

*Eğer düğün yeriniz neredeyse mükemmelse fakat yinede içinizde kötü bir his varsa içgüdülerinize güvenin ve günü iptal edin yada sorun ne bulmaya çalışın.

*Eğer şehirde evleniyorsanız büyük taksiler veya servis araçları tutup davetleri ve uzun yoldan gelen misafirlerin rehberlerini taşıyın.

*Anne ve babanızın evlendikleri yerde evlenmeyi düşünün. Aile geleneklerini sürdürmenin değeri büyüktür, özelliklede konu düğünse.

*Eğer konukların nikah yerinden düğün yerine yürümeleri gerekiyorsa yürüyecek yolu mumlar, posterler ile süsleyerek ve ağaçları dekorasyonda kullanılan renkleri uygun kurdelelerle bağlayarak onları yönlendirilmiş olun ve bir rota oluşturmuş olun.

*Peki ya havuz kenarında bir kutlama yapmaya nedersiniz? Davetlilerden yüzme eşyalarını (mayo, deniz yatağı vs.) getimelerinide isteyin. Mutlaka cankurtaran olsun.

*Anlaşama yapıp imzayı atmadan önce salon sigortası olup olmadığını öğrenin.

*Bina akustiğine dikkat edin. Eğer salon çok büyükse ve ses yankı yapıyorsa, misafirler konuşmaları duyamayabilirler.

*Eğer yapacağınız düğün nehir kenarında olacaksa davetlilere ragat bir yolculuk sağlamak için ana tren istasyonundan veya otelden kalkacak tekne ler kiralayın. Hız motorları oraya biraz daha erken varmanızı sağlayabilir. Hatta pedal çevirerek yol alınan tekneler daha şık bile olabilir.

*Küçük bir tekne filosu göz alıcı görünecektir. Kıyıya bağlarken kullanacağınız ipler kullanan erkeklerin yelekleriyle takım olabilir. Biliyorum kulağa çılgınca geliyor ama kendi düğününe traktörle gelen bir çiftçi, çim biçme makinasıyla gelen bahçivan tanıyorum. Eğer şahsa ait bir çiftlik veya bahçede evleniyorsanız neden olmasın ki?

gelin-damat-dugun

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *