Kumsal Düğünlerinde Nasıl Giyinmeli?

Kategoriler: Düğün

En Şık Halinizle Deniz Kenarındasınız

Havaların ısınmasıyla düğün sezonu açılıyor. Özellikle son birkaç senedir güzel havaların vazgeçilmezi olan kır düğünlerine deniz kenarında yapılan kumsal düğünleri ekleniyor. Bu yaz siz de deniz kenarında bir düğüne davetliyseniz, bu öneriler işinize yarayabilir…

Kumsalda yürümek normal yolda yürümekten daha zordur. Bir de deniz kızı tarzı ya da bunun gibi dar kesimli elbiseler giyerek işinizi daha da zorlaştırmayın. Tiril tiril uçuşan bir elbiseyle düğünde dans etmenin tadını çıkartın.

Düğünlerde uzun elbiselerin eteklerine basmak en sık rastlanan olay, özellikle kumsal gibi zor yürünen bir zeminde elbisenize basılmaması ise kaçınılmaz. Bu gibi durumlara hazırlıklı olmak için straplez elbise giymek yerine askılı modelleri tercih edin. Bu sayede eteklerinize basıldığında bir kazaya uğrama ihtimalini azaltmış olursunuz. Ya da kısa elbise giyerek riski tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Kumların içerisinde geçen düğünlerde genellikle gecenin sonu yalınayak biter. Ancak elbisenizin altına giyeceğiniz babetler sizi kurtarabilir. Topuklu ayakkabı giymenin neredeyse imkansız olduğu bu düğünlerde sandaletleri de çok tercih etmeyin, aksi halde kumdaki böcek gibi şeyler gecenizi burnunuzdan getirebilir.

Bu gibi düğünlerde modelin yanı sıra elbisenizin rengi de son derece önemli. Bu tarz düğünlerde siz de elbisenizi canlı renklerden seçerek konsepte uyum sağlayın. Özellikle uçuk sarı, mercan, lila ve  yeşil gibi renkleri tercih ederek düğünün en zarif  kadınlarından biri olabilirsiniz.

Saçınızı toplayın ya da doğal bırakın dalgalı ise dalgalı, düz ise düz… Deniz kenarı nemli bir bölge olduğundan ve düğünlerde bolca dans edildiğinden saçınızın şekli çok uzun süre dayanamayabilir. Aynı durum makyajınız için de geçerli; gecenin sonunda akmış bir makyaj istemiyorsanız mümkün olduğunca az ve doğal tonlarda makyaj yapmaya özen gösterin.

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *