Kır Düğünü Mekanlarının Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Kır-Düğünü-Dekorasyonu

Açık Havada Düğün Başkadır

Yaz mevsimi tüm renkleriyle  gelmeye hazırlanıyor. Bu güzel yaz akşamlarından biri sizin için ebediyen özel kalacak. İşte o güzel akşamda özel bir organizasyonla  buram buram yaz çiçeklerinin arasında bir kır düğünü düşlüyorsunuz. Peki kır düğünü için  nasıl bir mekan seçmeli, dekorasyon ve aydınlatması nasıl olmalı?

Bir bahçe, park ya da yakınlarda bir çiftlik kır düğününüz için doğru adres olabilir. Önce iyi bir araştırma yapmalısınız. Davetlilerinizin ulaşımda sorun yaşamaması için seçeceğiniz mekanın çok uzak olmamasına dikkat etmenizi öneririz.. Düğün alanınında  rüzgar ve yağmur yağma ihtimaline karşı önlemler alınması için organizasyon şirketine bilgi ve talimat verin.

Kır Düğünü Dekorasyonu

Mekanın aydınlatılması için Japon fenerleri iyi alternatifler olabilir. Daha otantik bir ambians için Japon fenerlerinin olmadığı alanlarda meşaleler yanabilir.  Masaların aydınlatılmasında da uzun kavanozlar içine yerleştirilen mumlar tercih edebilirsiniz.

Balonlar, kağıt süsler, ponponlar, çiçekler ve tüller dekorasyona hareket katacaktır. Nikahın kıyılacağı alana giden yolu gül yapraklarıyla kaplayabilirsiniz. Daha şık bir ortam için mekanın girişine seçtiğiniz renklere uygun puf koltuklar yerleştirebilir, bir düzen dahilinde alanın bazı noktalarına beyaz banklar koyabilirsiniz.  Mekanın belirli noktalarına beyaz ferforje ya da ahşaptan sedirler yerleştirerek de konukların dinlenebilmesini sağlayabilirsiniz. Daha doğal olmasını istiyorsanız saman balyajlarının üzerine örtüler sererek oturma alanı olarak değerlendirebilirsiniz.

Yeşil, uçuk yeşil, pembe ve beyaz, kavuniçi, bej gibi renkler kır düğünü için tercih edilebilir. Bu renklerin  kombinasyonları ile dekorasyonu daha dinamik hale getirebilirsiniz. Renklerinizi belirlemekte zorluk yaşıyorsanız pastel renklerden en çok beğendiğiniz üç rengi bir arada kullanın. Ancak hangi rengi seçerseniz seçin dekorasyonda mutlaka yeşil olmalı. Ne de olsa bu bir kır düğünü!
Ayçiçeği gibi renkli ve büyük çiçekli bitkiler de kır düğünlerinin favorisi.

Kır-Düğünü-Dekorasyonu

Düğün mekanında ki masa süslemelerine gelince kurulacak olan büyük düğün sofrasına bembeyaz örtüler kullanmayı tercih edin.
Yuvarlak masa düzeninden hoşlanmıyorsanız o halde düğün yemeğinizin piknik havasına bürünmesi için dikdörtgen masaları yan yana ve uzunlamasına yerleştirebilirsiniz. Masalara boncuk ya da inciler yerine kurutulmuş yaprak ya da çiçek gibi doğayı anımsatacak malzemeler serpiştirin. Her masaya numara vermek yerine çiçek ya da bir kuş adı verin. Masaya yerleştireceğiniz uçan balonlara masaların adlarını yazın. Hatta masanın süslemesinde kullanacağının buketi de her masaya adını veren çiçeklerden yaptırabilirsiniz.

Kır Düğünü Dekorasyonu

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *