Her Şey Gönlünüzce Olsun!

Kategoriler: Düğün

Her-Şey-Gönlünüzce-Olsun

Tam İstediğiniz Gibi Ama Hesaplı Düğün Önerileri

Düğün hazırlığı yaparken hesaplı davranmak istiyorsanız; bu noktada önerilerimizi göz önünde bulundurabilirsiniz. Hesaplı fakat yaratıcı fikirlerle unutulmaz bir düğüne imza atabilir, eğlenceli detaylarla farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

Önceliklerinizi belirleyen bir liste yapmak işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Bu aşamada içgüdülerinize kulak verin ve sizi en çok heyecanlandıracak olanlara odaklanın. Küçük bir ipucu: davetlilerin çoğu, düğünde en çok akılda kalan detayın eğlence olduğunu söyler. Listenizi yaparken bu gerçeği de göz önünde bulundurun.

Önceliklerinizi size hatırlatma konusunda yapılacaklar listesinin ne kadar yardımcı olduğuna inanamayacaksınız. Düğününüz için destek aldığınız firmalara bütçenizi net olarak belirtin. Aşağı yukarı rakamlar konuşmayın. Yakın dostlarınızı bir araya toplayıp iş bölümü yapın. Her birinin en iyi olduğu yönlere göre hareket edin. Örneğin el yazısı güzel olan arkadaşlarınıza davetiyeleri yazma görevini verin. El ele verip bir parti havasında hazırlıkları tamamlayın.

Düğün Hazırlıkları

Düğün hazırlıklarında en önemli yeri gelinlikler alır. Birçok gelinlik mağazası uyguladıkları indirimleri internet sitelerinden duyurur. Bu sitelere üye olun ve aylık bültenlerinin mail adresinize gönderilmesini talep edin. Böylece bütün indirimlerden haberdar olabilirsiniz. Son dönemlerde vintage gelinlikler çok moda. Dolayısıyla annenizin veya anneannenizin sandıklarını karıştırıp onların mutlu gününe tanıklık eden gelinliğe siz de şans verebilirsiniz.
Gelinlik için olmasa bile diğer aksesuarlar için sandıkları karıştırmaya devam edin. Annenizin duvağı, anneannenizin küpeleri… Bu sadece tasarruf yapmanıza sebep olmayacak, aynı zamanda düğün gününüze de anlam katacaktır.

Genelde düğünler için yaz sezonu tercih edilir ama unutmayın, düğününüze ev sahipliği yapmayı bekleyen 3 mevsim daha var. Düğününüzü evlilik sezonunun daha durgun olduğu bir ayda gerçekleştirmek bütçenize fayda sağlayacaktır.
Düğünler illa ki hafta sonu yapılacak diye bir kural yok. Tipik bir hafta sonu düğünü yerine, hafta içi akşamüstü saatlerinde vereceğiniz, kurabiyelerin, enfes tartların, tatlı-tuzlu kanepelerin ikram edileceği bir davet sofistike bir alternatif olacaktır.

Düğün Hazırlıkları

Çiçekler masa süslemesinden gelin buketine kadar hazırlıkların pek çok aşamasında kurtarıcınız olacak. Papatyalar, kır çiçekleri, güller mekana şıklık katabilir. Tüm detaylarda tek tip çiçek kullanmak çok daha ucuza mal olacaktır. Gelin buketinde zambak gibi büyük çiçekler kullanın. Bu çiçekler buketi kolayca dolduruyor ve kullanacağınız çiçeklerin sayısını azaltıyor. Tasarruf etmenin bir başka yolu da saksı çiçekleri kullanmaktır. Bu konuda çiçekçinizden yardım alın. Sezonun saksı çiçekleri de düğün mekanını en az taze çiçekler kadar güzelleştirecektir. Büyük aranjmanlar yerine küçük, tek çiçeklik vazoları tercih edin. Vazolara az sayıda çiçek yerleştirin. Masadaki çiçekler konuklarınızın ilgisini daha fazla çekecek.

Düğün müzikleri için MP3 listenizden faydalanın. Hatta farklı bir uygulamaya imza atın, e-posta ile gönderdiğiniz davetiyelerin altına şöyle bir ibare koyun: düğünümüzde duymak istediğiniz şarkıları bize ulaştırın, hep birlikte eğlenceli bir gece geçirelim. Canlı performanstan daha etkileyici olacaktır.
Müzik için canlı performansta ısrar ediyorsanız yetenek avcısı olarak harekete geçmenizi öneriyoruz. Yetenekli konservatuar öğrencileri ya da en sık gittiğiniz mekanda performans gösteren grup düğününüze damgasını vurabilir.

Düğün Hazırlıkları

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *