Hangi Renk Damatlık Giyinmeyi Düşünüyorsunuz?

Kategoriler: Damatlık Modelleri

Damatlıkta Doğru Rengi Bulmak Önemlidir

Düğünde giyeceğiniz takım elbiseyi seçmenin başlangıç noktası doğru rengi bulmaktır. İşte damatlık için önerilen altı temel renk…

Siyah
Her zaman için klasik bir renk olan siyah pek çok erkek tarafından tercih edilir. Gelinin beyaz giymesi kadar doğal bir durumdur aslında. Üstelik siyah renk kadınlar kadar erkekleri de zayıf ve olduğundan daha uzun gösterir. Dolayısıyla hiç bir zaman yanlış bir seçim değildir. Ne var ki bahar ve yaz aylarında evlenecekseniz daha canlı renkler tercih edebilirsiniz.
İlle de siyah diyorsanız yakanıza takacağınız çiçekle damatlığınıza olduğundan daha farklı bir hava katabilirsiniz.

Kahverengi
Eskiden gelen bir takım inanışlar vardır, düğünde erkeklerin beyaz çorap giymesi gibi…
Oysa bu gerçek bir zamanların yapılabilecek en büyük moda hatası sayılırdı. Ama zaman bunu değiştirdi ve bir eğilim haline soktu. Kahverengi takım elbise de beyaz çorap gibi pek tercih edilmeyen bir renkti. Ne var ki son yıllarda kahverengi düğünlerde giyilebilecek iddialı bir renk haline geldi.
Düğünün temasına göre kahverengi bir damatlık tercih edebilirsiniz.

Beyaz
Çoğu gelin adayı, o gece kendilerinden başka beyaz giyinen kimsenin olmasını istemez. Haksız da sayılmazlar! Zira o gece asıl olarak gelinin günüdür. Gelinliğini en ince ayrıntısına kadar göstereceği bir gecedir düğün. Üstelikte kimsenin de beyazlar içinde bir damat görme gibi beklentisi de yoktur. Ama böyle bir damada karşı koymak da pek mümkün değil gibi…
Yalnız beyaz damatlık tercih edecekseniz gelin ve damadın uyumunu yakalamak için beyazın tonlarının tutmasına dikkat edin!

Gri
Son bir kaç sezondur hem kadın hem erkek giyim trendlerinde gri rengin gerçekten ayrı bir yeri oldu. Metalik havada oldukça iddialı olan modelleri seçebileceğiniz gibi klasikte de kalablirsiniz.  Gri özellikle yaz düğünlerinde tercih edilen bir renktir. Şantug gibi parlak kumaşlarda bu renk çok çarpıcı durur. Ayrıca çizgili modeller için de çok uygun. Klasik modellerin yanı sıra pantolonunuzun paça boyundada değişiklikler yapabilirsiniz.

Lacivert
Lacivert
gibi bir renge kim karşı gelebilirki! Burengi isterseniz beyazla, isterseniz de mavi ve siyahla rahatlıkla kullanabilirsibiz. Her renkle kullanmaya o ladar açık ki! Birlikte kullanacağınız renge  göre farklı tarzlar yakalamanızda kolay olacaktır. Özetle seçiminizi lacivertten yana kullandığınızda kumaş seçiminde zorlanmayacaksınız. Zira bu renk pek çok kumaşta farklı ve şık duracaktır.

Bej
Bahar ve yaz düğünlerinin yapıldığı bu aylarda renk seçeneklerini de iyi değerlendirmekte büyük fayda var. Damatlık olarak çok da alışık olmadığımız bir renk olmasına rağmen bej ve tonları, güzel havalarda son derece kullanışlı bir renk seçimi olcaktır. Hatta kumaş olarak ince ve uçuşan dokular bu renklerde çok iyi duracaktır. Daha ağır bir havanız olsun istiyorsanız, bu renk tonlarında seçeceğiniz takımınızı yelek, çarpıcı bir kravat ya da papyonla tamalayabilirsiniz.

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *