Gelinlik Seçimi İçin Gereği Kadar Vakit Ayırın!

Özellikle Büyük Beden Gelinlik  İçin

Öncelikle gelinliği gördüğünüz dergideki mankenin üstünde nasıl durduğuna göre değil size yakışacak modelin ne olacağına göre seçmelisiniz. Eğer kalça bölgenizde bulunan fazlalıkların görünmesini istemiyorsanız A kesim bir gelinlik işinizi görebilir. A kesim gelinlikler şeklini harften aldığı için aşağı doğru genişleyen bir kesime sahiptir. Bu sayede kalça bölgesinin kapanmasını ve vücudunuzun daha kıvrımlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Uzun etekli gelinlikler özellikle büyük beden gelinlerin popüler tercihleri arasında yer almaktadır. Göğüslerin altından bileklere kadar uzanan bu gelinlik modelleri göbek ve kalça bölgesindeki kiloları kapatarak daha dengeli bir siluete sahip olmanızı sağlarlar.

Büyük beden gelinlik seçimi sırasında kaçınmanız gereken gelinlik modelleri ise öncelikli olarak denizkızı kesimi olarak bilinen diz altına kadar dar gelen modellerdir.  Ayrıca sütun kesim gelinlik modelleri fazla kiloları gizlemede size yardımcı olmayacaktır. Bu tarz elbiseler uzun boylu gelinler ve birkaç kilo fazlası olanlar için tercih edilebilir.

Büyük beden gelinlik seçerken ilk giydiğiniz gelinlik üzerinizde iyi durmadıysa hemen ümitsizliğe kapılmayın. Büyük beden ilk gelin siz değilsiniz sonuncu da siz olmayacaksınız. Bu yüzden moda evlerinde ve ünlü markaların gelinlik modelleri arasında kendinize uygun bir model bulacaksınız. Gelinlik seçimi için vakit ayırın. Gelinliğiniz ile prova yaparak birkaç değişiklikle büyük farklılıklar yaratabilirsiniz.

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *