Gelinlik İçin En Uygun Duvak Nasıl Bulunur?

duvak-modelleri

 Gelinliğinizi Unutulmaz Kılacak Duvaklar

Gelin ve gelinlik için çok önemli bir tamamlayıcıdır. Bu yüzden de gelinlik ile duvak birbiri ile tamamen uyumlu olmalıdır.

Doğru duvak seçimi için en iyi yöntem gelinlik henüz üzerinizdeyken farklı boylarda ve desenlerde duvaklar denemektir. Gelinlik modelinizdeki desenler fazla ise daha sade bir duvak tercih edebilirsiniz. Duvakta motif düşünüyorsanız, gelinlik motifini gelinlikteki deseni kapatmayacak şekilde yerleştirilmesi gerekir. Gelinlik modelinde yer alan taş aksesuar dantel motif ya da incilerden duvağa da eklemek gelinlik ve duvak bütünlüğünü sağlayacaktır.

Uzun bir duvak çok gösterişli olacaktır ancak bütün gece bununla hareket etmeniz neredeyse imkansız olacaktır. Tavsiyemiz eğer uzun bir duvak yada uzun kuyruğu olan bir gelinlik hayal ediyorsanız bunların yerine mekana girerken kullanıp daha sonra çıkarabileceğiniz, saçınıza bir saç aksesuarı ile tutturulmuş bir duvak kullanmanızdır. Nikahtan sonra çıkarabilir ve tüm gece boyunca gelinliğiniz ile rahatlıkla hareket edebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken şey gelinliğinizi bütünleyen gelin saçı, gelin başı modelinizi bu saç aksesuarlarının bozmaması.

Düğününüz boyunca gelinliğinizi duvakla tamamlamak istiyorsanız omuzlara kadar bir duvak sizi gelinliğinizle daha rahat ettirecek ve gelinlik modelinizin sergilenmesini sağlayacaktır. Bu tür kısa duvaklar her türlü yüz şekli için uygundur ve daha modern gelinlik imajı çizecektir. Romantik ve ihtişamlı bir gelinlik ve duvak için çok kattan oluşan tül bir duvak da gelinliğinizi bütünleyebilir. Ellerinize kadar olan bir duvak gelinlik içerisinde sizin zayıf ve uzun görünmenizi engelleyebilir.

Fransız danteli vazgeçilmeyen bir duvak detayıdır. Kenarları Fransız danteli ile süslenmiş bir duvağı ortasından büzgülü bir şekilde saçınıza tutturursanız yüzünüze örttüğünüzde dantelli kısımlar yüzünüze çok yakın bir yerde görünür şekilde duracak arkaya attığınızda gelinliğinizin sırt modelini açıkta bırakacaktır. Sadece tülden yapılmış bir duvak sade olduğu kadar gelinliğin detaylarını saklamayıp daha da çekici bir gelinlik haline getirebilir.

Duvak kullanmak istemeyen bir gelin iseniz size taç ve çiçek önerebiliriz. Taşlı bir gelinlikle aynı taşlarla süslenmiş bir taç veya gelin çiçeği ile bir örnek saç tokası ya da saç aksesuarı gelinliğinizi unutulmaz kılacaktır.

Gelinliğinize en uygun duvak ve size en uygun gelinlik daima içinde kendinizi en güzel hissettiğinizdir…

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *