Gelinliğin Ayrılmaz Parçası Duvaklar

 Duvak Boyu Nasıl Olmalı?

Duvak sizin kişiliğiniz ve tarzınızla uyumlu olmalı. Çağdaş, bohem ve geleneksel bir tasarım seçebilirsiniz. Gelinlikte olduğu gibi sizin tarzınızı yansıtmalı. Düğünün yapılacağı yer de duvak tercihinizi belirleyebilir. Örneğin organizasyonun büyük kısmı açık bir alanda olacaksa dirsek ve ya el hizasına gelen bir duvakla daha rahat edersiniz. Rüzgarda sizi zor durumda bırakmaz.

Ancak görkemli iç mekanlarda yapılan düğünlerde rahatlıkla uzun duvak tercih edebilirsiniz. Ayrıca gelinliğin çizgileri ile uyumlu bir duvak seçebilirsiniz. Duvak tasarımcıları, duvağınız gelinliğinizin ayrılmaz bir parçası olarak  görünmesi gerektiğini söylüyor. Eğer gelinliğinizde dantel veya farklı ayrıntılı işlemeler ağırlıktaysa sade bir duvak tercih etmeniz daha iyi olabilir.

Boyunuz ve duvağınız arasındaki orantı da önemli bir unsur. Uzun bir duvak kısa boylu bir gelin için iyi seçim olmayabilir. Hem beğendiğiniz hem de gelinliğinize uyumlu bir tanesini bulana kadar farklı tarz ve boylardaki duvakları denemek gerekiyor.  Duvağınızı törenden sonra da takacaksanız, uzun bir duvak dans pistinde ayağınıza dolanabilir. Hangi tarzı seçerseniz seçin duvağınızı yaptırmayı düşündüğünüz saç şekli ile birlikte deneyin. Duvağınız sadece güzel değil aynı zamanda rahat da olmalı.

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *