GELİNİN CİLT BAKIMI VE CİLDİN TEMİZLİĞİ

Yağlanmadan ve kepeklenmeden sakınmak amacıyla, yüz temizliği sırasında alın çizginiz ve kaşlarınız da dahil olmak üzere yüzünüzün tamamına temizleme malzemesini sürün. Temizliğiniz esnasında sürtünme fazla olmasın diye yüzünüzü bezle veya süngerle değil de, ellerinizle yıkamanız önerilir. Su ılık olursa, yağların ve kirlerin uzaklaştırılması daha iyi olur.

Cildinizi temizledikten sonra tonik uygulamanız ve bunun için sentetik değil, doğal pamuk kullanmanız önerilir. Doğal pamuk cildi homojen olarak siler ve kiri daha iyi temizler.

Sıcak banyo yaptığınızda, buhar nedeniyle gözenekleriniz açılacaktır. Böylece yüzünüz maske yapmanıza çok uygun bir hale gelecektir.

Yüzünüzde bulunan ölü hücreleri temizlediğinizde fazla zorlamadan kaçının. Çünkü bunlar cilt yüzeyinde bulundukları için hafifçe bir sürtme ile dökülürler. Yoksa, cildiniz tahriş olabilir.

En güvenli sabun cinsi olarak en basiti tavsiye edilmektedir. Parfüm barındırmayan, katkı konulmamış sabun cinsleri seçerek durulamanızı da iyi yapmaya gayret edin. Sabunlar alkali içerirler ve bu da cildin üst tabakası için zararlıdır.

cilt_20bakimi

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *