Gelin Saçı Yapılıken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yüz Şeklinize Göre  Saç Modelinizi Belirlemelisiniz

Gelin saçı yapılırken öncelikli olarak saç üzerinde kullanılacak olan aksesuarlar çok önemlidir. Tercih edilen gelinliğe uygun olarak önceden seçilmiş aksesuar ve duvak, saç yapımında yönlendirici etkiye sahiptir.

Eğer gelinlik sade ise düz hatlı, derli toplu ve tepede olan topuzlar, gelinlik hareketli ve şatafatlı ise, son zamanlarda rağbet gören yarı dağınık, her an bozulacak gibi duran romantik topuzlar tercih edilmelidir. Kısa saça sahip olan gelinlerde yapılacak olan en doğru tercih dağınık topuzdur.

Saça konulacak taç ya da çiçek fazla büyük olmamalı, zarif bir şey tercih edilmelidir. Yüz şekli de düşünülerek, seçilmiş olan aksesuar topuza uygun bir şekilde yerleştirilmelidir.

İnce ve uzun bir yüze sahip olan gelinin saçını tepede toplamak yanlış olur. Bu noktada taç yerine kesinlikle kulak üstü çiçek tercih edilmelidir.

Sivri ya da üçgen bir yüze sahipseniz, çene aşağısından veya kulağın arkasından sarkan tutamlar saç yapımında size yardımcı olur. Bu stil ince boyunlarda da tercih edilebilir.

Yuvarlak veya geniş yüze sahip olanların saçı fazla dağınık olmamalıdır. Daha düz hatlı veya başın tepe noktasında toplanılan saçlar geline ayrı bir zarafet katar.

 

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *