Gelin Saç Aksesuarlarında Abartıya Kaçın!

Duvak Niyetine Saç Aksesurları

Eskiden gelin tacı olmadan gelin olmazdı adeta… Günümüz de gelin tacı yeniden hayat bulmaya başladı. Gelin aksesuaları mümkünse en ince ayrıntılarına kadar, gerekirse abartılmalı. Çünkü gelin, bir kuğu, prenses misali olmalı…

Düğün günü gelinlik ve makyajla birlikte en önemli şey saç modelimizdir. Zaten hepsini bir arada aylarca önceden düşünmeye başlarız. Tabi saç deyince aklımıza sadece model gelse de aslında saçın doğal görünümü, sağlığı parlaklığı da bir o kadar önemli. Günümüzde postiş ve çeşitli eklentilerle dolgun saçlar yaratılsa da sağlıklı görünüm vermek yapay yollardan pek mümkün değil.

Düğün günü saçlarınızı yıkamayın.  Saçın doğal yağı daha iyi şekil verecek ve saçı tutacaktır. Yakın bölgeden, sevdiğiniz, rahat hissettiğiniz bir kuaförle çalışın.

Düğün saçı olarak normalde kullandığınız modellerden çok farklı bir model seçip damadı ve konukları şaşırtın. Eklenti saçlar postişler kullanarak uzunlukları değiştirin.

Eğer duvağın uçuşmasını istemiyorsanız iyice tokalayıp, saç spreyi ile onu da sabitleyin. Düğün günü yada öncesinde mutlaka makyaj ve saç için bir deneme yapın.

Gündüz nikahta duvak kullanıyorsanız, akşam partide duvağı çıkarın ve saç aksesuarlarından takın.

 

 

 

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *