Gelin Makyajınızı Kendiniz mi Yapacaksınız?

Kategoriler: Gelin Makyajı

Doğru Makyajla Hatlarınızı Ortaya Çıkarın

İster makyaj canavarı olun ister sadece parlatıcı ve rimel kızı, düğün güününde herkesin tek bir amacı vardır; doğru makyaj ile en güzel haliyle görünmek. Düğün makyajınız görünümünüzü canlandırarak, en güzel hatlarınızı ortaya çıkartmalı. Böylece kendinizi muhteşem hisseder ve özgüveninizi asla kaybetmezsiniz. Tabi boya küpüne dönüşmeden bunları becerebilmek biraz zor. Eğer kendi makyajınızı kendiniz yapmayı düşünüyorsanız doğru ürünleri bulmakla işe başlamalı ve stilinize en uygun olanını bulmalısınız.

Romantik Gelin
Soft pembeler ve şeftali tonları sizin renginiz…

Bu görüntünün teması şirin olmaktır… Soft pembeler ve pastel tonlar romantik gelinlerin rengi. Düğün gününde feminen ve bir o kadar da sevimli bir kadın etkisi bırakmak istiyorsanız yanaklarınıza ve dudaklarınıza odaklanın.

Yanaklarınızın sağlıklı bir şekilde parıldaması için kırmızımsı allıklardan kaçının. Bu tondaki allıklar hem çabuk bulaşır hem de size yapay bir görüntü verebilir. Bunun yerine pembemsi allıklar kullanarak daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Böylece cildiniz çok daha canlı ve aydınlık görünecek.

İpucu: Dönem makyajlarının sadeliğinden esinlenin. Tek ihtiyacınız olan soft renklerde bir allık ve ruj. Flörtsüz bir etki bırakmak için takma kirpiklere başvurabilirsiniz. Bakışlarınızdan romantizm aksın…

Parıldayan Gelin
Kırmızı, gri ve siyahtan şaşmayın…

Sanki bir Hollywood yıdızı gibi parıldamak isteyen gelinlerin stili… İddialı gelinler bu makyaj stili için ilgiyi gözlerine çekmeliler. Fondöteninizi sürdükten hemen sonra göz makyajınızı yapın, eğer taşırmalar ve yanlışlıklar yaptıysanız tekrar fondöten sürerek hataları gizleyebilirsiniz. Dramatik bakışlar için ise bir kaç kat maskara sürün.

Kırmız rujunuzu sürmeden önce, dudak kenarlarınıza çok düzgün kontör çizdiğinizden emin olun. Daha sonra bir ruj fırçası ile rujunuzu sürmeye başlayın. Unutmayın ki kırmızının bir çok tonu vardır. Cilt renginize göre bir renk seçtiğinizden emim olun. Doğru ruj rengini seçmek için gerkirse bir uzmandan yardım isteyin.

İpucu: Bu kadar iddialı bir makyaj yapıyorsanız allık sürmeyin. Bir felakete dönüşebilir.

Natürel Gelin
İnci ve buğday tonları, uçuk pembeler natürel gelinlerin rengi

Normal hayatınızda da makyaj yapmaktan hoşlanmıyorsanız bu stil tam size göre! Fakat unutmayın ki makyaj yapmamış gibi bir makyaj zordur. Naturel olmak için önemli olan az makyaj yapmak değil doğru renk ve ürünleri kullanmaktır. Yoksa hiç bir gelin fotoğraflarda bembeyaz ve soluk bir tonda çıkmak istemez. Bu noktada önemli olan cildinizle aynı tonda olan fondöteni bulmak. Ne biraz açık ton ne biraz kapalı! Yine cildinize sadece ışıltı katmak için ürünler tercih etmelisiniz. Toprak tonlarında far ve allık seçimleri doğru olacaktır.

İpucu: Eğer yanlış yapmaktan korkuyorsanız önceden denemeler yapın yada güvendiğiniz bir arkadaşınızdan yardım isteyin. Makyajdan sonra mutlaka fotoğrafınızı çekip sağlamasını yapın.

Bronz Gelin
Seksi parıltılar ve bronz renkler tercihiniz olsun

Eğer bir yaz günü ya da havanın sıcak olcağı bir yerde evlencekseniz makyaj konusunda en önemli unsur kalıcı olması ve günün ilerleyen saatlerinde yüzünden akmaması. Güneş korumalı bir makyaj tercih edin. Bu sayede fondöteniniz çok daha kalıcı olacaktır. Suya dayanıklı maskara seçmek de bir diğer önamli nokta. Sıcaktan ya da duygusallıktan gözlerinize bulaşmamalı!
Eğe bronz tenli olacaksanız şeftali tonlarında bir allık kullanmanız size ferah ve canlı bir görünüm kazandırır. Son olarak, makyajınız daha kalıcı kılmak için bir bitirme spreyi kullanın.

İpucu: Düğün mekanına bir kaç gün öceden gidin. Böylece vucudunuz oranın sıcaklığına alışacaktır. Makyaj ürünlerini önceden deneyerek suya dayanıklılığını ve terden bozulamyacağını tastikleyin.

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *