GELİN İÇ GİYİM MODELLERİ

Kadın dünyasında özel bir önem taşıyan iç giyim konusu, düğüne hazırlanan gelin adaylarının daha da çok önem vermesi ve özen göstermesi gereken bir noktadır.
Kumaşı, modeli ve dikimi ile ideal iç çamaşırı, bir yandan gelinliğin vücuda rahat oturmasını ve modelini göstermesini, bir yandan da gelinin düğün gecesi saatler boyunca rahat hareket etmesini, terlememesini sağlamalıdır. Kuşkusuz işin fonksiyonelliğinin yanı sıra her gelin bu özel gecede kendini seksi, hoş hissetmek ve düğün gecesinin büyülü romantizmini yaşamak ister. Bu nedenle bu konseptin bir parçası olarak iç çamaşırlarının seçiminde kaliteye, kumaşa, modele ve şıklığa gereken önem verilmelidir.

  • İç çamaşırı gelinliğin modeline uygun olarak seçilmelidir. Derin göğüs ya da sırt dekolteli gelinlik modelinde yapışma ya da straples sütyen modelleri kullanılmalıdır. Veya sütyen doğrudan gelinliğin içine dikilmiş olabilir.
  • Gelinlik provaları, düğün günü giyilecek iç çamaşırı ile yapılmalıdır. Bu nedenle gelinliğin modeli ve kumaşı kararlaştırıldıktan sonra gecikmeden iç çamaşırı da alınmalıdır.
  • Küçük göğüslü gelinler pedli, takviyeli sutyenleri tercih etmelidir .
  • Büyük göğüslü gelinler toparlayıcı balenli sütyenleri seçmelidir.
  • İç çamaşır seçiminde, gelinliğin rengi hesaba katılmalıdır. Gelinlikler %90 oranında beyaz ekru gibi açık renkler de olduğundan iç çamaşırında da alttan farklı renk görünmemesi için tercih bu yönde olmalıdır.
  • Gelinliğin kumaşının altından pot yapmaması için iç çamaşırında dantelli ve süslü kumaşlar yerine; düz ipek ya da saten olanlar tercih edilmelidir.
  • Balayı ve sonrası için de, günlük sıradan iç çamaşırının yerine; saten ipek ve dantelden,  farklı renk ve modellerde şık sütyen-külot takımlar, jartiyer, büstiyer, askısız jartiyerli body, baby doll ve sabahlık gibi kombinasyonlar da ihmal edilmemelidir.

GELİN İÇ ÇAMAŞIRI victorias_secret_fashion_show

GELİN İÇ GİYİM df_victoriasecret_325

GELİN İÇ GİYİM victoria_secret2006_picture_15_big

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *