Gelin Cilt Bakımı ve Düğün Öncesi Bakım Önerileri

Gelin Cilt Bakımı ve Düğün Öncesi Bakım

Cilt bakımı gelinliğinizin içinde prensesler gibi olmak için sadece güzel bir gelinlik ve makyaj yetmez. Dinlenmiş bir cilt gece boyunca ışıldamanızı sağlar.

Kuru Cilt

Özellikleri: Kuru ciltte yağ ve ter salgılaması son derece sınırlıdır. Cilt, yıkandıktan sonra gerilir, kolayca kızarır. Kırışmaya çok müsaittir. Güneşlenme merakı, yeteri kadar su içilmemesi, aşırı soğuk ve sıcak hava, hatalı bakım ürünleri de cildin kurumasına yol açar.

Bakımı: Uygun bir nemlendirici ve gece kremleri, kuru ciltleri rahatlatır, besler ve dengeler. Bu tip ciltlerde yüzde 15-30 oranında yağlı kremler kullanılabilir. Özellikle hayvansal ya da bitkisel yağlar içeren, mineral veya kollajen benzeri ürünler, C-E vitaminleri, Qenzim-10, östrojen, soya yağı ve yeşil çay katkılı nemlendiriciler, kuru ciltleri çok rahatlatır. Öte yandan bol su içilmesi ve sert temizleyicilerden, sabun ve şampuanlardan sakınılması gerekir. Makyaj yaparken cildinizi daha fazla kurutmamak için yağ veya su bazlı fondötenleri tercih edin.

Yağlı Cilt

Özellikleri: Hem soluk, hem de parlak görünürler. Geniş gözenekleri, siyah noktaları ve benekleri ile sivilce oluşumuna müsaittirler.

Bakımı: Yağlı ciltle baş etmek zordur. Bu konuda yapılan en büyük yanlış, yağlı ve akneli ciltleri nemsiz bırakmaktır. Oysa bu tip ciltlerin yağını dengelerken, nemini korumak çok önemlidir. Güneş ise cildinizi kurutmaktan başka işe yaramaz. Akneli dönemlerde cildinizde kalıcı lekeler bırakabilir. En iyi dostunuz sprey şeklindeki yağsız güneşten koruyuculardır. Sabun yerine temizleme losyonlarını kullanabilirsiniz. Sabundan vazgeçemiyorsanız aşırıya kaçmayın, ılık su kullanın ve cildinizi izleyin.

Karma Cilt

Özellikleri: En sık rastlanan cilt tipidir. Çoğu insanın cildi, karma cilde yakındır. ‘T’ bölgesi; yani alın, burun ve çenebölgesi yağlı, göz çevresi ve yanaklar ise kurudur.

Bakımı: Karma ciltler için uygun bakım ürünlerini bulmak zordur. Dengesi çabuk bozulur. En doğru çözüm, yağlı ve kuru bölgeler için ayrı ürünler kullanmaktır.

Düzenli Cilt Bakımı Yaptırın!

Herhangi bir alerjik reaksiyonla karşılaşmak istemiyorsanız, denemediğiniz ve daha önce hiç kullanmadığınız yeni ürünlerden uzak durun.

Yorumlara Kapalı