Gelin Buketi Gelinin Ruhunu Yansıtmalı

Kategoriler: Gelin El Çiçeği

Kusursuz Gelin Buketi Nasıl Olmalı?

Gelin buketi gelinliği tamamlamalı, önüne geçmemeli. Gelinin boyu, kilosu, giyeceği gelinliğin kabarıklığı, uzunluğu, sadeliği de gelin buketinin hazırlanmasında önemli. Gelinliğin rengine uygun tonlarda kumaş,  kurdele ve aksesuar kullanmak ya da mekanı ve gelinin ruhunu yansıtacak aksesuarlar da önem taşıyor…

Tabi en önemli konu da hangi çiçekleri tercih ettiği, kafasında nasıl bir gelin buketi canlandırdığı… Bir buket gelinin ruhunu tam olarak yansıtırsa kusursuzdur. Bu nedenle gelinin tam olarak ne hayal ettiğini ve bu buketin ona neyi çağrıştıracağını anlamak çok önemli. Bütün bu hayaller ve çağrışımlar, mekan ve süslemelerle de örtüşürse ve herşey birbiriyle aynı dili konuşursa gelin buketi de kusursuz olmuş demektir.

Eğer bir kır düğünü olacaksa güller ve mevsim çiçekleriyle karışık gelin buketleri veya kır çiçekleri daha uygundur. Bu tip düğünler için sarkıntılı buketler yerine yuvarlak ve çok büyük olmayan buketler daha uygun. Daha formal mekanlarda tek renk buketler daha iyi olabilir.

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *