Duvak Boyu Nasıl Belirlenir?

Duvak-Boyu

Duvak Hangi Boyda Olmalı?

Gelinliğin en önemli aksesuarıdır duvak. Gelinin en gizemli, en özel halinin en masum ifadesidir aynı zamanda. Duvak gelinliği tamamlarken beraberinde  gelinin saflığını doğallığını da simgeliyor . Peki duvak seçerken nelere dikkat etmeli? Duvağın boyunu neye göre belirlemeli?

Duvak Boyu

Kısa duvak
Gelinliğin boyun ve göğüs detayı varsa peçe gibi öne alabileceğiniz ya da sadece arkada tutabileceğiniz kısa bir duvak uygun olabilir. Sofistike ve eklektik tarzda gelinlikler için bu duvaklar ideal. Ancak kısa ve oval bir yüzünüz varsa bu model duvaklar pek tavsiye edilmez.

Duvak Boyu

Omuzda
Yaklaşık yarım metre uzunluğundaki bu duvaklar göğüs, bel ya da sırt detaylarını mükemmel şekilde ortaya çıkarır. Ancak bu tipteki duvaklar gelinliğe klasik bir hava katarak biraz resmi bir görüntü verebilir.

Duvak Boyu

Dirsekte
Yaklaşık olarak 60 – 65 cm uzunluğunda olan bu modellerde duvak dirsek etrafında döner. Romantik, balo elbisesi tarzında hafif kabarık ve orta uzunluktaki gelinliklerle beraber kullanılabilir.

Belde
Bu uzunluktaki duvakların boyu yaklaşık 75 cm. Dökülmeye dirseklerden başlayan bu duvaklar bel hizasına kadar uzanır. Bu boydaki duvaklar genellikle düz ve sade gelinliklerle tercih ediliyor.

Duvak Boyu

Parmak hizasında
Yaklaşık 90 cm uzunluğundaki bu duvaklar genellikle iki parça gelinliklerle iyi bir takım oluşturuyor. En çok tercih edilen modellerden biri olan bu duvaklar kollarınızın rahat hareket etmesine izin verdiği için oldukça rahattır.

Diz boyunda
Diz boyuna kadar uzanan duvaklar genellikle orta uzunluktaki gelinliklerle uyum sağlıyor. Kalça ya da basen bölgesi geniş olan gelin adaylarının tercih ettiği bu tip duvaklar yaklaşık olarak 115 -120 cm uzunluğunda.

Topuklarda
Genellikle kuyruksuz gelinlik modelleriyle uyum sağlayan bu duvak yaklaşık 180 cm uzunluğunda.

Duvak Boyu

Uzun duvak
Uzun kuyruklu modellerin tamamlayıcısı olarak kabul edilen bu duvak yaklaşık olarak 2,5 metre uzunluğunda.

Klasik – Katedral tipi
Klasik uzun kuyruklu gelinliklerle tavsiye edilen bu duvak geline oldukça geleneksel bir hava katar. Uzunluğu yaklaşık olarak 3 metredir. Tarihi mekanlarda gerçekleştirilecek düğünlerde ambiyansa uyum sağlayabilir.

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *