Dünyadan Dört Mevsim Balayı Yerleri

Kategoriler: Balayı Tatili

Balayı

En Güzel Anlar En Güzel Yerde

Evlenmek her mevsim güzel. Hele ki devamında rüya gibi bir balayı tatili sizi bekliyorsa… Bu romantik tatil için en uygun yeri seçmek ise zor bir iş. Balayı rotanız için mevsimine göre ideal coğrafyalar nereler?

Dünyadan Balayı Yerleri

Düğün tarihinizi Mart-Nisan-Mayıs olarak belirlediyseniz ilkbaharın bu güzel günlerinde balayı mekanı olarak; eğlence merkezleriyle ünlü kenti Las Vegas ya da Türklere vize uygulaması bulunmayan Belize, aynı zamanda balayında birazcık macera isteyenlere biçilmiş kaftan. Belize’ye gelen turistler bu gezilerini “cennet bahçesine seyahat” olarak nitelendiriyorlar.
Fırtına mevsimi nedeniyle İngiltere ve Kuzeydoğu Amerika bahar aylarında gidilmemesi gereken yerlerin başında geliyor. Buraları ilkbaharda balayı mekanı olarak asla tercih etmeyin!

Dünyadan Balayı Yerleri

Düğününüz için yaz mevsimini yani Haziran, Temmuz ya da Ağustos aylarından birini tarih olarak belirlediyseniz romantik bir aşk filminin enfes dekoru olabilecek Mikonos’ta Ege mutfağının nefis yemeklerine doyacaksınız.
Kıyıları mercan kayalıkları ile çevrili olan Bahamalar eşsiz su altı florası ile Hollywood yapımcılarının ve amatör dalgıçların da gözdesi. Doğanın tüm güzellikleri bir arada bulunduğu Bahamalar da romantik balayı geceleriniz için ideal.

Dünyadan Balayı Yerleri

Sonbahar da düğün başkadır diyenlerdenseniz yani Eylül-Ekim-Kasım aylarına düğün tarihi aldıysanız güneşi takip edebilmek için Orta Doğu’yu, özel olarak da Umman’ı veya Dubai’yi balayı mekanı olarak tercih edebilirsiniz.
Tüm gözlerden uzak, tenhada bir balayı için Arjantin’i macera sever ve yeni yerler keşfetmeye bayılan çiftlere öneriyoruz.

Dünyadan Balayı Yerleri

Düğün tarihiniz Aralık-Ocak-Şubat yani kış mevsiminde ise; geniş kayak pistleri, off pistleri, müzeleri, tenis ve squash kortları, yüzme havuzları ve fitness kompleksleriyle Chamonix, su sporlarına ve sualtı dünyasına ilgi duyuyorsanız Maldivler balayı için ideal mekanlar.
Her ne kadar popüler bir balayı cenneti olarak bilinse de Bermuda kış aylarında asla gidilmemesi gereken yerlerden biri. Soğuk ve rüzgarlı kış aylarında, havalar yeniden ısınana kadar yapacak çok fazla aktivite bulunmuyor.

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *