Düğününüzü Sizin Yerinize Organize Edecek Birileri Var

Organizasyon Şirketleri İmdadınıza Yetişiyor

Hayatınızın en önemli adımını atarken, yaşamın kaosu içinde düğün/nişan organizasyonunuzda yardım almaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Düğün organizasyonu firmaları bu konuda en büyük destekçiniz.

Türkiye’de en çok rağbet edilen düğün konseptleri nelerdir? Klasik mi, gösterişli davetler mi ya da sade organizasyonlar mı?  Yaz ve kış aylarına göre nasıl farklılıklar gösteriyor?

Her davetin tasarımı davet sahibinin bütçesine göre, hayallerine ve mekanın durumuna özel olarak hazırlanır. Son yıllarda en çok arzu edilenler, mekanı tümü ile değiştirecek özel tasarımlar. Genellikle kış aylarında klasik, yaz aylarında ise parti tarzı daha modern tasarımlar revaçta.

Bir düğün konsepti nasıl oluşturuluyor?

Genellikle evlenecek çift ile en az iki saatlik bir konuşma onların arzularını, hayallerini ve zevklerini anlamak için yeterli oluyor. Bundan sonra mevcut mekanların özelliklerini anlatıp, fotoğraflarını ve menü bedellerini sunulur. İlgilendikleri mekanları incelemek üzere randevular alıp, birlikte giderek kendilerine yardımcı olunur.

Mekan ve menüye karar verdikleri andan itibaren de davetin tümüne ve bütçelerine bağlı olarak etkinlik planlamasını, dekor taslağını hazırlamaya başlanır. Bundan sonraki bir toplantı, üzerinde konuşmak, tartışmak ve sonra detayları belirlemek üzere yapılır. Düğün mekanında hazırlanacak sunumla da etkinliğin planlanması ardından konsepti son haline getirmiş olunur.

Şehrimizde çalışan çiftlerin yüzdesi artmış, zaman unsuru da buna paralel olarak çok değerlendi. Bu sektörün profesyonelleri tüm detayları planlayarak ve hazırlayarak önlerine koymakla, onlara hem zaman kaybından, hem de yanlışlıklarla yapılacak israftan kurtarmış oluyor.

Görkemli davetler doğal olarak büyük bütçeler gerektirir. Ama her büyük bütçeli davet güzel olacak diye de bir kaide yok. Küçük bütçelerle ama doğru tasarımlarla ve yerinde yapılan harcamalarla çok güzel butik davetler hazırlanabiliyor.

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *