Düğün Yerine Göre Gelinlik Modelleri

Kategoriler: Gelinlik Modelleri

Birbirinden Şık Gelinlikler…

Sizin Favoriniz Hangisi?

Spagetti Askılı

Feminen bir görüntüye sahip olmak isteyen gelinlerin genellikle ilk seçimi spagetti askılı modeller olur . Güzel bir şifon ile spagetti askılar zarif ve seksi görünür. Fakat unutmayın ki gelinliğin doğal halini ve özelliğini koruması için askısız sutyen kullanmanız gerekiyor.

Boyundan Bağlı

Boyundan bağlı modeller omuzları ön plana çıkartır ve göğüslerinizin daha büyük görünmesini sağlar. Bu model özellikle tafta gibi ağır kumaşların kullanıldığı gelinliklerde güzel durur. Ancak bu tür bir model için özel bir sutyene ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Sonuç harika olacak.

V Yaka

Büyük göğüslere sahip olanlar için ideal bir yakadır. V şekli gelinliğin üst tarafına dikkatleri çekilmesini sağlar ve göğüsleri daha küçük gösterir. Dekoltenin ölçüsünün doğru ayarlanmasıyla çarpıcı bir görünüm elde edilebilir ve damla şeklindeki bir takıyla şık ve klasik görünebilirsiniz.

Yuvarlak Yaka

U şeklindeki yakalar son zamanlarda çok popüler olmaya başladı. Genellikle Grek tipi gelinliklerde ön plana çıkan bu modellerin en avantajlı yanı farklı tasarımlardaki kol modellerine rahatlıkla uygulanabilir olmasıdır. Özellikle kollarınızın üst kısmı için endişeleriniz varsa, bu yaka istediğiğniz kol modeline uyum sağlayacaktır.

Straplez

Bu modeli seçecekseniz , öncelikle göğüsleriniz düzgün bir şekilde toparlayıp destekleyen sutyene sahip olmanız gerekiyor. Buyüzden straplez modeller küçük göğüslere sahip olanlar için daha uygundur. Denizkızı modelindeki elbiseler ya da bel kısmından oturup aşağı doğru genişleyen modellerde straplez doğru bir seçimdir. Bu modeli büyük mücevherlerle kullanabilirsiniz.

Omuzdan Yaka

Omuzları açıkta bırakan yakalar çekici bir görünüm verir ve kuğu gibi olan boynunuzu ortaya çıkarır. Ayrıca dikkatlerin bedeninizin üst kısmına doğru çekilmesini sağlar ve bu sayede karın basen gibi problemli bölgeleriniz arka planda kalır. Boyun kısmınızı daha güzel göstermek için sim kullanabilirsiniz.

Kalp Yaka

Bu yaka modelini seçenler en özel gününde peri masallarındaki prenseslere benzemek isteyenlerdir. Özellikle bele oturup aşağı doğru genişleyen etek modelleri bu tip yaka için idealdir. Boynunuzu ön plana çıkarmak istiyorsanız saçlarınızı topuz yaptırmanızı öneririz.

İşlemeli Yaka

Mücevher süslemeli yakalar bu yıl çok popüler olacak. Harika bir görünüm sağlamasının yanı sıra özellikle kış aylarında yüze ışık verir ve giydiği kişiye ekstra çekicilik katar. Büyük kolyeler gelinliğin yakasındaki detaylarıngörünmesini engelleyebilir. Gelinliğin yaka kısmındaki süslemeler çoksa, saçlarınızı topuz yaptırıp mücevheri ön plana çıkarmanızı öneririz.

 

Modern Düğün‘den bir kaç öneri…
Resmi bir davette evlenecekseniz gelinliğinizin de organizasyona uygun olması gerekir. Fakat tam tersine enerjik bir yapınız varsa ona göre bir model seçmelisiniz.

Farklı yaka modellerindeki gelinlikleri deneyin. Ancak bu şekilde hangi modelin bedeninize, boynunuza uygun olduğunu bulabilirsiniz.

Kullanacağınız mücevhere göre yaka modelinizi seçmeyi unutmayın. Çünkü her harika yakayla her mükemmel mücevher uyum içerisinde olmayabilir.

 

 

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *