Düğün Şarkısı İçin Klasikleşmiş Parçalar

Kategoriler: Düğün Müziği

düğün-müzik

Düğün Müziği Önerileri

Hayatınızın en özel günü ve siz kusursuz geçmesini istiyorsunuz. Bu kusursuz gece sizi zor kararlar bekliyor. Bu kararlardan bir tanesi de düğün müziğiniz. Davetliler gelin ve damadın  hangi şarkıyla çıkacağını sabırsızlıkla ve heyecanla beklerken doğru müziği seçmeniz çok önemlidir.

Düğünün konseptini ve sizin tarzını en iyi şekilde ifade edecek mekânda bulunan her bir parça ile uyum gösterebilecek bir ahenk oluşturmak sizin elinizde. Sizler için klasikleşmiş parçalardan on şarkılık bir albüm oluşturduk. Kendi tarz ve zevkinize göre birini veya bir kaçını seçebilir, düğününüzü daha etkileyici bir hale getirebilirsiniz.

1- Wagner’in seslendirdiği ‘Here Comes The Bridge’ gerçek bir klasik.
2- Yılların eskitemediği parçalardan biri Berkant’ın ‘Samanyolu’ adlı şarkısı. Dans müziği olarak da bu parçayı seçebilirsiniz.
3- Aşkı en yoğun anlatan şarkılardan biridir Beatles’ın seslendirdiği ‘All You Need is Love’.
4- Özdemir Erdoğan ve Zuhal Olcay’ın da seslendirdiği ‘Pervane’ de klasikleşmiş şarkılardan biri.
5- Kapanış müziği olarak Bryan Adams’ın ilk olarak 1991 yılında çıkardığı ve müzik listelerinde uzun sure ilk sıralarda yer alan şarkısı ‘Everything I Do’ parçasını çalabilirsiniz.
6- Tanju Okan’ın ‘Papatya Gibisin Beyaz ve İnce’ adlı şarkısını dans müziği olarak seçebilir bir de tango yaparak misafirlerinizi şaşırtabilirsiniz.
7- Diğerlerinden çok farklı, gerçek bir klasik daha; Etta James’den ‘At Last’.
8- Klasik olmaya aday bir parça; Yalın’dan ‘Meleklerin Sözü Var’ gecenin son saatlerinde fena olmaz.
9- The King’in seslendirdiği ‘I can’t help falling in love with you’ adlı şarkı için çok da söylenecek bir şey yok: Mükemmel!
10- Son dönemlerde en çok tercih edilen düğün şarkılarından biri de Mustafa Ceceli’nin seslendirdiği ‘Hastalıkta Sağlıkta’.

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *