Düğün Organizasyonunda Oturma Planı Nasıl Yapılmalı?

Kategoriler: Düğün

düğün organizasyon

Düğün Başlıyor Herkes Yerini Alsın

Şu düğün denilen olayı sorunsuz geçiren var mıdır acaba? Her şey yolunda gidecek olsa bile istemeden yapılan telaşlar insanın elini ayağını dolamaya yeter.

Büyük gün için hazırlıklar başladı. Müzik listesi, mönü, içecekler, dekorasyon ve diğerleri… Her birinin kusursuz olmasını istediğinizi biliyoruz. Bu geceyi düzenlemek geniş bir zaman alabilir. Ama bunu geniş ve zevkli hale getirmeniz mümkün. Nasıl mı?

Hep söylendiği gibi zaman çok kısıtlı ve siz bir şey anlamadan çabucak akıp gidiyor. Özellikle düğün günü koşturmacası herkes için geçerlidir. Kuaför, çiçekçi, fotoğrafçı ve beklenmeyen trafikler günü stresli yaşamaya yeter. Bu özel günün heyecanını da çiftlerden çok yakınları yaşar. Bunun sizin gününüz olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Düğün organizasyonlarından en klasikleşmiş konularından biri de oturma planıdır. Erkek tarafı nikah masasının sağ kısmına, Gelin tarafı da sol kısmına oturur denilse de konuklar bu kurala pek uymaz. Tabi ön sıralar daima yakın akrabalara ayrılır. Zaten bu kısımda oturacaklar da tören başlamadan yerini alır.

Düğünlerde gelen konukları yönlendiren biri olur genelde… Kapıda saatlerce durması gereken kişi ailenin en yakınıdır ve maalesef tören başlamadan yorulmuştur. Kimseyi üzmeden daha önce yaptığınız oturma planını anlatan taslağı kapının girişine koyabilirsiniz. Böylece herkes yerini bilir ve kimse köşe kapmaca oynamak zorunda kalmaz.

düğün organizasyon

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *