Düğün Öncesi Nasıl Bir Zayıflama Programı Yapmalısınız?

Tam Formunda Gelin Olmak İstemez misiniz?

Düğün hazırlığı içerisindesiniz ancak fazla kilolarınızla gelinliğinizin içine nasıl sığacağınızı bilmiyorsunuz. Öyleyse rejim yapmak için daha ne bekliyorsunuz? Hayalinizdeki gelinliğe doğru programlanın 3 ay önce hedef, düğün öncesinde sağlıklı beslenme düzenine geçmek ve egzersize başlamak.

1 -Boyunuzu kilonuzu ölçün ve ne kadar fazla kilonuz olduğunuzu, kaç kilo vermeniz gerektiğini bulun. Bazen inmek istediğiniz kilo gerçek dışı bir hayal olabilir. Düğün için tavsiyemiz eğer normal kiloda bir insansanız düğün için aşırı zayıflamaya çalışmamanız. Aşırı şişmanlık gibi aşırı zayıflıkta hiç sağlıklı değil.

2- Soyunun ve aynanın karşısına geçin (Hatta bazı mankenler soyunurken polaroid fotoğraflarını çekip inceliyorlar) ve vücudunuzu inceleyin. Vücudunuzu tanımanızın ve hoşlanmadığınız yerlerinizi keşfetmenin en iyi yolu bu. Gözünüze hoş görünmeyen yerleriniz ya da fazlalıklarınız var mı? Basen, karın gibi bölgesel fazlalıklar için rejim yapmak etkin bir çözüm getiremeyebiliyor. Böyle durumlarda bölgesel zayıflama için çareler bulmak gerekiyor. Bunun en iyi yolu da egzersiz. Devam ettiğiniz spor salonundaki uzman, sizin için en uygun egzersizleri önerecektir. Bölgesel zayıflama için çeşitli yöntemler sunan merkezlere de danışabilirsiniz.

3– Kendi kendinizle bir kontrat imzalayın. Düğün gününüz gelene kadar sağlıklı besleneceğinize, düzenli egzersiz yapacağınıza ve bunu ne olursa olsun aksatmayacağınıza dair küçük bir yazı yazın ve bunu imzalayarak kendinize söz verin.

4– Ailenize ve arkadaşlarınca aldığınız kararı anlatın ve bundan böyle yemeyi istemediğiniz yiyecekler konusunda size ısrar etmemelerini rica edin. Tahmin edebileceğiniz gibi ikramlar ve ısrarlar, rejimleri beslenme düzenim bozmada en baş sırada geliyorlar.

5– Artık düğününüz için kilo vermek için harekete geçebilirsiniz. Eğer vermek isteğiniz kilo 10′dan fazlaysa bunun için bir beslenme uzmanına danışmanızda fayda var. Daha öncede belirttiğimiz gibi kısa zamanda sadece düğün için bilinçsizce verilen kilolar sağlığın en büyük düşmanı. Hem böyle verilen kilolar düğün sonrası çoğu zaman fazlasıyla geri alınıyor. Ancak dikkat herhangi bir sağlık sorununuz varsa diyete başlamadan önce mutlaka bir doktora danışmanız şart.

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *