Düğün Ölümsüzleştiren Videolar

Düğün Video

Fotoğraflarla Hatırlanan, Videoyla Yaşayan Düğünler

Düğünü baştan sona hatırlamanız için video çekimi şart. Her ne kadar fotoğraflarla, özel ve önemli olan o anı yakalamaya çalışsak da video çekimiyle tamamen yaşıyoruz. Fotoğraflar da nasıl çıktığımıza, nasıl durduğumuza önem veriyorsak düğün videosunda da aynı fotoğraf çekimlerinde olduğu gibi duruş, bakış, ışık gibi faktörler etkili.

Düğün videosu çekilirken mutlaka dik ve düz durmaya çalışın. Sağa ya da sola eğik duruşlar kamerada çok kötü görünecektir. Otururken ve ayaktayken de omurganızı dik tutmaya çalışırsanız daha zayıf ve güzel görünürsünüz. Eğer korseli bir gelinlik kullanıyorsanız dik durmanız daha kolay olacaktır. Damat adayları ise, şık bir kuşak kullanarak bellerine destek olabilir ve gece sonuna kadar sağlam bir duruş sergileyebilirler.

Çekimler boyunca her ne kadar çekimi yapan ekip sık sık sizi uyarsa da siz de ışığın geldiği yöne dikkat edin. Özel durumlar hariç ışığı arkanızdan ve kendi bel hizanızın altından almamalısınız. Yerden gelen ışık sizi kilolu gösterirken, arkadan gelen ışık ise sizi bir siluet haline getirecektir. Işığı önden ve ön çapraz açılardan alırsanız daha iyi bir görüntü verirsiniz. Yukarıdan aydınlatmalar da uygundur ama yetersiz kaldığı anlarda yine karanlık bir görüntü sunacaktır.

Ortamda bir kamera olduğunu tamamen unutun. Özellikle düğün başladığı zaman kameralara oynamayı bırakın ve eğlenmeye başlayın. En güzel görüntüyü doğal halinizde, düğünün eğleceli havasına kapılmışken vereceğinizden emin olabilirsiniz. Düğündeki kameraları unutamıyorsanız da onları bir arkadaş olarak görün ve arada sıcak bir gülümseme ile onları selamlayın.

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *