Düğün Müziği İçin En İyi Alternatifler Nelerdir?

Kategoriler: Düğün Müziği

Düğün Müziği Nasıl Olmalıdır?

İnsan kendi düğününü organize etmeye başladığında çözülmesi gereken birçok sorunla karşı karşıya kalır. Düğün mekanının neresi olacağı,  kimlerin çağrılacağı, nasıl bir oturma düzeni yapılacağı, münüde nelerin olacağı ve hepsinden de önemlisi insanların nasıl eğledirileceği? Bu son soru hepsinin yekunundan daha düşündürücüdür kimi zaman.

Zira düğün müziği sadece gelin ve damadı değil, tüm konukların mutluluğunu yakından ilgilendirir. Bunu sağlayabilmeniz için  ilk önce yapmanız gereken düğününüzde nasıl müziklere yer vermek istediğinize karar vermeniz; sonrasındaysa müzik için bütçenizi belirlemelisiniz.

İster kendi hazırladığınız CD’yle tüm gece eğlenin. İsterseniz en iyi orkestrayı tutun, müzük sizin müziğiniz olacaktır. Dolayısıyla bugüne kadar çok fazla kafa yormamış biriyseniz, hemen yormaya başalamalısınız.

Dikkat etmeniz gereken diğer önemli noktaysa müziğin düğün mekanıyla uyumlu olasıdır. Düğünler genellikle kokteylle başalr ve Dj müziğiyle geçiştirilir. Çünkü öncelikle insanlar tanışırlar ya da uzun zamandır görmedikleri kişilele konuşurlar. Düğünlerde kokteyl alanıyla yemek alanı birbirinden ayrılır. Yemek bölümünde de Dj müziği en iyi seçimdir. Ancak hafif bir canlı müzikte yapılabilir.

Misafirlerinizin kimler olduğu ve nasıl bir yaş aralığında oldukları seçeceğiniz müziklerde çok önemlidir. Tüm bu detayları düğününüzde müzik yapacak insanlara söylemeli ve ona göre bir müzik listesi oluşturmalısınız.

 

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *