Düğün Mekanına Göre Gelinlik Seçimi

Düğün-Mekanına-Göre-Gelinlik-Seçimi
Gelinliğinizi Seçerken Her Ayrıntıya Dikkat Edin!

Hepimizin bildiği gibi; evlilik kararı verildiğinde gelin adaylarının düşündükleri ilk şey, kendilerini içinde bir kuğu gibi hissedecekleri  gelinlik olacaktır. Tüm dünya toplumlarında evlilik çok özel bir sosyal olaydır. Her ne kadar adetler farklılık gösterse de, beyaz gelinlik giyilme adeti dünya genelinde kabul görmüştür. Değişen moda akımlarıyla zaman zaman farklı renklerde gelinlik modelleri görüyoruz ama, beyaz ve kırık beyaz renkte olanlar her zaman gözdedir.

Düğün Mekanına Göre Gelinlik Seçimi

Gelinlik seçiminde, düğün ortamı ise bir başka dikkat etmeniz gereken unsurdur. Tercih edeceğiniz model düğün konseptiyle ve öteki detaylarla uyumlu mu? Şık bir balo salonunda veya konaklarda düğün töreni yapıyorsanız, ağır olarak tabir edilen bu ortamda üzeri papatya ve kır çiçekleri ile süslenmiş bir gelinlik ile bulunursanız çok yadırganırsınız. Tam tersine, bir kır düğününde ağır işlemeli klasik süslü bir gelinlik ile de abartılı duruma düşersiniz.

Duvak yerine günümüzde taç, çiçek veya benzer aksesuar kullanılabiliyor. Duvak boyu ve modeline karar verirken, gelinlik modelini ve ne kadar süreyle kullanılacağını düşünmek önemlidir. Küçük ve nostaljik tipte bir duvak daha rahat kullanılabilir.

Düğün Mekanına Göre Gelinlik Seçimi

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *