Düğün Konseptinizi Belirlerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kategoriler: Düğün

Düğün Konseptinizi Belirlerken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Konseptte Zevkler Ve Renklerin Uyumu Önemli

Düğün mekanını seçmeden önce düğününüzün konseptini belirleyin. Sizi ve eşinizi yansıtan bir düğün konseptine birlikte karar vermeniz en doğrusu olacaktır. Düğün konseptinizi belirlerken dikkat etmeniz gerekenler; konu, tarz ve renkler.

Konu, ikinizin hayatına dair sevdiğiniz herhangi bir şey olabilir. Örneğin tanıştığınız şehrin en önemli özelliği. Kedileri çok mu seviyorsunuz? Denize aşık mısınız? İkinizin de en sevdiği hobi yelken mi? Ya da dalışa mı meraklısınız? Düğününüzde birlikte en çok vakit geçirmeyi sevdiğiniz yeri yaşatmak mı istiyorsunuz? Yoksa ihtişamlı bir “kraliyet” düğünü mü tercih edersiniz? Eskiye özlem duyanlardansanız dantellerle süslü vintage tarzda bir düğüne ne dersiniz? Sizi ve eşinizi en iyi yansıtan hangisi? Birlikte düşünün ve karar verin. Emin olun çok hoşunuza gidecek ve düğününüzü sıradanlıktan kurtaracaktır.

Düğün süslemeleri, davetiye, nikah şekeri, pasta, el buketiniz, fotoğraflarınız ve hatta gelin ayakkabınız bile düğün konseptini yansıtabilir.

Düğün-Konseptinizi-Belirlerken-Nelere-Dikkat-Etmelisiniz

Kumsal düğünü yapmaya karar verdiyseniz yaz mevsiminin coşkusunu hatırlatan küçük objelerle düğünü süsleyebilirsiniz. Dekorasyonda deniz kabukları, denizatları iliştirilebilir; gelin buketine küçük bir deniz yıldızı takabilirsiniz.

Son zamanlarda düğünlerde şeker büfesi konsepti de çok moda. Şeker büfeleri, dekoratif şekilde kullanılabilir olması ve düğüne kattığı tat sayesinde her çeşit düğün için ideal. Hatta büfeyi kendiniz bile hazırlayabilirsiniz.

Düğün Konseptinizi Belirlerken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Düğün konseptine karar verdikten sonra sıra konsepte uygun mekan seçimine geliyor. Mekanı belirleyen en önemli unsur elbette bütçe… Müstakbel eşiniz ve ailelerinizle birlikte mekan için ayıracağınız bütçeyi belirledikten sonra davetli sayısını belirleyin. Bu ikisini önceden belirlemek düğün mekanlarını gezerken size vakit kazandıracaktır. Mekanın ulaşımına, otopark hizmeti olup olmadığına, havalandırmasına, yiyecek ve içecek servis kalitesine dikkat etmekte fayda var. Özellikle düğün sezonunda mekanların çok yoğun olacağını sakın unutmayın. Bu nedenle düğün mekanı aramaya ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi.
Düğün-Konseptinizi-Belirlerken-Nelere-Dikkat-Etmelisiniz

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *