Düğün Hazırlıkları Sizi Yormasın

1265

Arzularınızı gerçekleştirme konusunda sıkıntılar mı yaşıyorsunuz? Peki bu durumla baş etmenin bir yolu var mı?

Uzmanlar evlilik öncesinde gerçekçi hedefler belirlemeyen çoğu çiftin, ilerleyen zaman içerisinde sorumluluklardan bunaldıkları ve kendilerini aşırı baskı altında hissettiklerini ifade ediyorlar. Çünkü evlenmek üzere olan çoğu kişi, zaman içerisinde asıl hedeften uzaklaşıp evlilik hazırlıklarını iddialı bir yarışmaymış gibi algılamaya başlıyor.

Birbirini seven iki insanın hayatını birleştirmesi amaçken çiftler öyle bir koşturmaca içine giriyor ki, küçüklü büyüklü, önemli önemsiz bir sürü detay asıl amacın önüne geçiyor. Önemsiz detayların önem kazanması halinde ise çiftlerin asıl ilgilenmeleri gereken konularla bile baş etmekte zorlandıkları görülüyor.

Sıkıcı bir durum ama elbette çözümsüz değil. Burada yapılması gereken ilk şey, gereğinden fazla iddialı olmamak Böylece asıl önemli konulara, hem daha fazla zamanınız hem de daha fazla enerjiniz kalıyor. Yapılacak ikinci şey ise adamakıllı bir liste oluşturmak. Hem de hemen! Çünkü bu listeyi ne kadar önceden hazırlasanız o kadar erken sonuç alırsınız. Ama unutmayın bu liste önemsiz detaylarla dolu olmamalı.

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *