Düğün Harcamalarına Dikkat!

Harcamalar büyük problemdir…

Evlenmek hemen hemen herkes için oldukça pahalıya patlayan bir iştir. Damat olmaya özenirken kendini birden bire bir yığın borca batmış bulan erkek gergindir. Bir yandan sizin için ve kendi için her şeyin en güzelini arzu eder, diğer yandansa sürekli olarak bütün ödemelerin altından kalkması için kaç yıl daha köle gibi çalışması gerektiğini hesaplar. Herkes bu tür ikilemler yaşar ama önemli olan bu ikilemin, erkek üzerinde yarattığı baskının şiddetidir…

Bir damat adayının ödemeler konusunda gün geçtikçe asabileştiğini fark etmeye başladıysanız, bunu ortadan kaldırmak için sizin yardımcı olmanız gerekir. Yardım etmenizin tek yolu ise her ikinizin de bütçenizin istediklerinizin ne kadarına yettiğini bilmenizden ve bu bütçeye sadık kalmanızdan geçer. Bu noktada nişanlınızla bütçe konusunda açık açık konuşmalı ve sıkıntılarını onunla paylaşmalısınız. Üstüne üstlük tüm borçları ikiniz birlikte ödeyeceksiniz!

Ne kadar borcunuz varsa gelecek yaşamınızda o kadar çok şeyi ertelemek zorunda kalacaksınız. Belki sevdiğiniz bir sürü lüksten, eğlenceden ve güzel tatillerden uzun bir süre vazgeçmeniz gerekecek! Unutmayın ki evlenmek başkalarıyla aşık atmanızı gerektiren durumlardan biri değildir.

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *