Düğün Günü Hiç Bir Ayrıntıyı Atlamayın!

Düğün Günü Hiç Bir  Ayrıntıyı Atlamayın

Düğün Her Anıyla Özeldir

Düğün gününüze dair hiçbir ayrıntıyı atlamak istemiyor musunuz? O halde bir liste hazırlayın, sonradan pişman olmayın!

Düğün nasıl geçti diye hangi gelin ve damada sorarsanız sorun çoğu aynı cevabı verecektir: “Nasıl geçtiğini anlamadım.” O kadar düşünüp plan yaptıktan sonra düğünde eğlenmeyi en çok hak eden kişi aslında sizsiniz. Aylarca planlamak için saatlerinizi harcadığınız düğününüz göz açıp kapayıncaya kadar hızlı geçecektir. O yüzden derin bir nefes alın, heyecanınızı birazcık olsun yatıştırmaya çalışın ve çevrenizde olup biten her şeyin farkında olarak ve yolunda gitmeyen detaylara fazla takılmayarak mutlulukla saatlerinizi geçirin.

Düğün Günü Hiç Bir  Ayrıntıyı Atlamayın!

Menüsünü seçmek için onlarca uğraş verilen düğün yemeğinden çoğu gelin ve damadın bir lokma bile tatmadığını biliyoruz. Pasta da keza öyle… Çoğu çift pastayı kestikten sonraki seremonide sadece birbirlerine yedirirlerken pastanın tadına bakıyorlar o kadar. Siz siz olun seçmek için uğraşıp didindiğiniz ve paralar harcadığınız yemeğinizden ve pastanızdan yemeyi unutmayın!

O gün düğün ya da nikah mekanını bulamayan kafası karışmış akrabalarınız ve ortaya çıkan sorunlarda anneniz, kardeşiniz, erkek arkadaşınız sizi onlarca kez arayacaklardır. Zaten gerginliğin yüksek olacağı o gün bir de iletişiminiz kesildiği için gerilmek istemiyorsanız şarj makinenizi hazırlık ve düğün süresince yanınızdan ayrılmayacak olan kardeşinize veya arkadaşınıza emanet edebilirsiniz.

Düğün Günü Hiç Bir  Ayrıntıyı Atlamayın!

Hazırlıklar için sizi kuaföre kimin götüreceğine mutlaka önceden karar verin. O gün tüm sevdikleriniz bir hazırlık içinde olacağından herkes farklı yerlere dağılabilir. Eğer müstakbel eşiniz sizi gideceğiniz yerlere bırakıp, oradan almaya gelmeyecekse mutlaka bu konuda size yardım etmesi için bir arkadaşından söz alın.

Ortaya çıkabilecek acil durumlarda kurtarıcınız olacak küçük bir çanta hazırlayın. İçine yara bandı, iğne, iplik, çengelli iğne, saç tokası, ağrı kesici, mendil koymayı unutmayın. Ayrıca arada sırada tazelemek iyi olacağından o günkü makyajınıza uyum sağlayacak rujunuzu da bu küçük çantaya dahil edebilirsiniz.

Davetiyeye düğünün yapılacağı mekanın ayrıntılı adres ve telefon bilgilerini yazmak atlanmaması gereken ayrıntılardan biri… Hatta son zamanlarda davetiyeye eklenen krokiler misafirler açısından daha yol gösterici oluyor. Böylece zaten koşuşturmalı geçen o günde bir de davetlilerinize mekanın adresini anlatmakla uğraşmamış olacaksınız.

Düğün Günü Hiç Bir  Ayrıntıyı Atlamayın!

Sabahın ilk saatlerinde evden çıkmanızla başlayan maraton gecenin son ışıklarına kadar sürecek. Bütün bu koşuşturma esnasında yemek yemeyi aklınızdan bile geçirmeyeceğinizi biliyoruz ancak yanınıza alacağınız küçük bir sandviç ya da minik şekerler enerjinizi daha yüksek tutmaya yardım edecektir.

Gelinliğinizin altına giyeceğiniz ayakkabının ne kadar rahat olduğunu iddia ederseniz edin saatler sonunda ayaklarınız isyan edecek ve onlardan mutlaka kurtulmak isteyeceksiniz. Rahat olduğunu düşünüp babet giymeyi tercih etseniz bile büyük ihtimalle ilk defa giyeceğiniz ayakkabılar saatler geçtikçe ayağınızı rahatsız edecektir. Bu yüzden daha önceden giyip rahat ettiğiniz bir spor ayakkabıyı ya da terliği mutlaka yanınıza almalısınız.

Düğün Günü Hiç Bir  Ayrıntıyı Atlamayın!

Balayınızı yurt dışında geçirecekseniz gerekli belgeleri günler öncesinden tamamlamakta ve bir köşeye koymakta fayda var. Son dakikada pasaportunuzun ya da uçak biletinizin nerede olduğunu hatırlamaya çalışarak stres olmamanız için müstakbel eşinizin ve sizin belgelerinizi birkaç gün öncesinden bir araya getirip göz önünde bir yere koyarsanız rahat edersiniz.

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *