Düğün Fotoğrafında Mekanın Önemi

Her Ortamda Doğal Pozlar

Düğün fotoğrafında öncelikle çiftlerin nasıl bir çekim istediklerini düşünüp karar vermeleri gerek. Tarihi bir mekanın atmosferinde mi, mevsim tonlarının tümünü içinde barındıran doğal bir alanda mı ya da fotoğrafa değişik bir hava katabilecek fona sahip bir yerde mi?

En doğru kararı vermek için düşündükleri mekanları içeren farklı fotoğraflara bakmalarını, mümkünse mekana gitmelerini ve düğün fotoğrafçısıyla çekim hakkında detaylı bir konuşma yapmalarını önerebiliriz. Yıldız Parkı, Hidiv Kasrı ve önceden izin alınması dahilinde tarihi dokusu etkileyici bazı müzelerde çekim yapılabilir.

En önemli günün fotoğraflara en iyi şekilde yansıması için öncelikle birlikte çalışacakları düğün fotoğrafçısı ile iletişimlerinin çok iyi olması gerekir. Her düğün farklı ve kendine özel olduğu gibi her fotoğrafçının da kendine özel bir tarzı vardır.

Gelin ve damat ne tarz bir çekim istediğine karar verirken düğün fotoğrafçısı da gelin ve damadın nasıl bir çekim istediğini oldukça iyi anlamalıdır ki sonuçta, bundan 10 yıl sonra da albümlerine baktıklarında o gün hissettiklerini yeniden hissetmelerini sağlayıp mükemmel ve tamamen kendilerine özel düğün fotoğrafları oluşabilsin. İyi bir iletişimin verdiği rahatlık fotoğraflara da yansımalı ki doğal pozlar yakalanabilsin. Pozlu dış çekim çalışmalarında dahi doğallık ön planda olmalı.

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *