Düğün Fotoğrafı İçin Mekan mı Arıyorsunuz?

İşte Size Bir Kaç Mekan

Mezun olduğunuz okulda fotoğraf çektirebilirsiniz. (Galatasaray Lisesi, Boğaziçi üniversitesi…) Okul döneminde tanışarak birbirine aşık olan bir çok çift aldıkları evlilik kararıyla hayatlarına birlikte devam ediyor. Bu birlikteliğe adım attıkları düğün günü ise en büyük heyecanın paylaşıldığı anları içeriyor. Bu özel günde düğün fotoğrafı çekimleri için çiftler; aşklarının başladığı okulu tercih edebiliyor.İster lise, ister üniversite; okulunuzun yetkilileri ile önceden bir görüşme yaparak bu talebinizi iletebilirsiniz.

mezun-oldugunuz-okulda-düğün-fotoğrafı

Eski İstanbul sokaklarında düğün fotoğraflarınızı çektirebilirsiniz. (Kuzguncuk, Galata…)İstanbul’da yapılan düğün fotoğrafı çekimleri için şehrin zamana direnen tarihi yapılarını, boğazın mavi sularını, arnavut kaldırımlı dar sokaklarını, vapur iskelelerini ve daha birçok çok özel dokuyu platform olarak seçebilir, unutulmaz fotoğraflara sahip olabilirsiniz. İstanbul’un dokusunu arkasına alan her fotoğraf; özellikle poz verilmeden doğal bir şekilde çekiliyorsa belgesel niteliği kazanacaktır. Düğün fotoğrafçısı açısından da en özeli bu doğal pozlarınız olacaktır.

istanbul-sokalarında-düğün-fotoğrafı

İstanbul’un tarihi mekanlarını tercih edebilirsiniz.(Galata Kulesi, Haydarpaşa Garı, Sirkeci Garı…) Tarihi mekanlara en ilgi çekici örneklerden biri tren istasyonları… Yapmanız gereken önceden özel izin almak. Anlaştığınız düğün fotoğrafçısı da size bu konuda yardımcı olacaktır.  Tarihi mekanlar düğün fotoğrafları için farklı bir atmosfer sağlayacaktır.

tarihi-mekanlarda-düğün-fotoğrafı

İstanbul’da bulunan korular (Emirgân Korusu, Yıldız Parkı, Fethipaşa Korusu, Mihrabad Korusu…) Kış aylarında yaz aylarında olduğu kadar alternatifiniz yok. Ancak bu dış mekan fotoğrafı çektiremeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Yağmur yağmıyorsa, özellikle Aralık ayının sonuna kadar hatta Ocak’ta bile korular ve bahçeler güzelliklerini koruyorlar. Sarı yapraklarla dolmuş yollar, ortam ışığı, neredeyse yaz aylarından bile güzel oluyor bazılarına göre.

koruda-düğün-fotoğrafı

Evlenme teklifi ettiğiniz yerde düğün fotoğrafı sürprizi yaşayabilirsiniz. Evlenme teklifi ettiğiniz yerde sevgilinize bu kez sürpriz yapın düğün fotoğraflarını burada çektirin. Bu hem çok anlamlı hem de çok romantik olacaktır.
Bu arada düğün fotoğrafınızı hafta içi çektirebilirsiniz böylece hem düğün günü zaman stres yaşamaz hem de birkaç farklı yer dolaşarak fotoğraflarınızı daha da renklendirebilirsiniz.

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *