Düğün Fotoğrafçısını Nasıl Seçmeli?

Düğün-Fotoğrafçısı

Düğünün Olmazsa Olmazı Fotoğraflar

Düğün günü hayatımızın en önemli günlerinden biri. Planlaması da ayrı bir özen istiyor. Artık gelinler düğün günlerini aylar öncesinden ve en ince ayrıntısına kadar planlamaya başlıyorlar. Birçok düğün hazırlığına ve çokça gelin-damada uzaktan bakma şansını da düğün fotoğrafçıları yakalıyor.

O günden size kalan tek şey fotoğraflar olacak. Hal böyle olunca da fotoğraf çekimi için gerekli olan süreyi iyi planlamak gerek. Özel bir fotoğraf çekimi için toplamda bir-iki saatlik süreyi mutlaka ayırmalısınız. Fotoğrafçı seçiminde de size pozitif enerji veren ve yanında kendinizi rahat hissedeceğiniz, güvendiğiniz ve isteklerinizi tam olarak anlayan kişilerle çalışmanızı öneririz.

Düğün-Fotoğrafçılığı

Diyelim ki düğün günü fotoğraf çekimine zaman ayıramayacaksınız, o halde düğün sonrası konsept çekimi tam size göre. Hem günün koşturması ve stresinden kurtulmuş olursunuz, hem de “saçım açılır, makyajım bozulur, gelinliğim kirlenir” derdiyle poz verirken rahatsız olmazsınız.

Fotoğraf çekilecek mekan çok önemli… Çekim için alternatif olarak düğün mekanının şık ve güzel köşeleri kullanılabilir. Tarihi dokuya sahip ya da yeşillik bir mekan da fotoğraflara çok ayrı bir hava katabilir. Her şey hayal gücünüzde bitiyor, istediklerinizi fotoğrafçınızla görüşerek gerçeğe dönüştürmek sizin elinizde!

Düğününüz gece olacaksa mekanın aydınlatmasını kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Mekanın aydınlatması yeterliyse gece boyunca çekilen fotoğraflardan daha iyi sonuç alırsınız.

Düğün-Fotoğrafçısı

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *