Düğün Davetlilerini Eğlendirmenin Yolları

Düğün-Davetlileri

Düğün Davetlilerinin Oturma Planı

Kişilerin aile yapılarına ve kişisel tercihlerine göre değişiklik gösterebilse de genelde ortalama bir oturma planında gelin ve damadın masası dans pistini ortalayan kenara konur. Aile ve en yakın arkadaşlar da bu masaların etrafına konumlandırılır. Geri kalan konuklar ise bu merkez çemberden dağılacak şekilde karışık düzende konumlandırılır.

Hoparlöre en yakın masaları gençlere bırakmak ve yaşlıları müzikten olabildiğince uzağa yerleştirmek daha doğrudur. Fakat aile büyüklerinizi en arkalara itmek de saygısızlık olacaktır. Mekanın düzenine göre müzik sesinin en az hissedileceği orta önler aile büyükleri için ideal oturma alanları. Gençleri ise arka masalara oturtabilirsiniz; hem gürültüden rahatsızlık değil tersine mutluluk duyarlar hem de dans etmek için uzun mesafeler katetmekten gocunmazlar. Son olarak dikkat edilmesi gereken iki nokta daha var. Birincisi, dünürler anlayış ve yaşam tarzı bakımından birbirlerine çok yakın değillerse ayrı oturmalılar. İkincisi ise arkadaş grubunuzdan eski sevgili olanların aynı masaya oturtulmaması. Bunlar da tamamsa, artık oturma planınız hazır demektir.

Düğün Davetlileri

Buraya kadar her şey normal. Peki düğüne davet ettiğinizden fazla misafir gelirse…

Düğün planlamanın en zor yanlarından biri de kuşkusuz davetli listesi yapmaktır. Üstelik iş davetli listenizi yapıp düğün mekanınıza teslim etmekle de kalmaz. Düğün gecesi bu konuda birtakım sıkıntılarla burun buruna kalabilirsiniz. Davet ettiğiniz kişi sayısından çok daha fazlasıyla karşılaştığınız durumda salonda bulunan hiç kimseye, maalesef yerimiz kalmadı dememek için düğün mekanının bu gibi durumlarda kaç kişilik opsiyon tanıdığını önceden konuşmanızda fayda var.

Öte yandan yine bu konuyla ilgili sormanız gereken bir diğer kritik soru davetlileri karşılamak ve masalarına yönlendirmek işinin düğün mekanına mı yoksa düğün sahibine mi ait olduğu. Her şeyi netleştirmeden önce bu konuya da el atarsanız düğün gecenizde bu işle ilgilenecek dostlarınızı önceden haberdar edebilirsiniz.

Düğün Davetlileri
 

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *