Düğün Davetiyelerini Ne Zaman Göndermeli?

Kategoriler: Davetiye Modelleri

Davetiye

Davetiyenin de Kuralları Var

Düğün davetiyenizi seçerken mevsimsel özellikleri kullanabilirsiniz. Bahar aylarında evleniyorsanız zarflara yapma çiçek monte ettirebilir, kağıt seçiminde ise çiçek baskılı kağıtlar kullanabilirsiniz. Çok romantik değil mi?

Davetiye adedi hesaplanırken her aileye bir adet gideceği unutulmamalıdır. Davetiyelerinizin ve zarflarının adedine karar verirken son dakikada aklınıza gelebilecek isimler olabileceğini, davetiyeler yazılırken hatalar yapılabileceğini unutmayın ve %10 kadar bir artış olabileceğini hesaba katın. Kimseye karşı mahcup olmayın.

Nikâh ve düğün davetini ayrı yerlerde yapacaksanız ve belli kişiler yalnızca nikâha davetli ise, gözden kaçırmamanız gereken şey; bu kişilerin davetiyelerinde düğünün yerinin ve zamanının belirtilmemiş olmasıdır.

Bu pek çok çiftin pek dikkat etmediği ve maalesef bazen son ana kadar kalabilen bir işte davetiyenin ne zaman gönderileceğidir. Davetiyelerin düğün tarihinden yaklaşık bir ay kadar önce dağıtılmaya başlanması gerekir. Böylece konfirmeleri zamanında alabilir ve gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Ayrıca şehir dışındaki konuklarınızın davetiyelerini öncelikli olarak göndermeyi unutmamalısınız. Postadaki gecikmeleri göz önünde bulundurun.

Davetiye

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *