Dilek Hanif 2013 İlkbahar-Yaz Gelinlik Modelleri

Kategoriler: Gelinlik Modelleri

Dilek Hanif 2013 İlkbahar-Yaz Gelinlik Modelleri

Dilek Hanif 2013 Bahar Dalı Koleksiyonu

Dilek Hanif‘in Armaggan işbirliği ile özel olarak dokunan kumaşlarla hazırladığı 2013 ilkbahar yaz gelinlik modelleri ”Bahar Dalı Koleksiyonu” adı altında tanıtıldı.

Dilek Hanif‘in her zaman rafine ve elegan tarzıyla dikkat çeken koleksiyonu, Armaggan’ın özgün, geleneksel baskı tekniği uygulaması, el işçiliğiyle dokunan, organik boya ve baskılarla çeşitlendirilmiş özel kumaşlarıyla birleşince göz kamaştırıyor. İlk kez bu tür bir işbirliğiyle hazırlanan couture koleksiyonundaki parçalar, 16. Yüzyıl Osmanlı sanatının en değerli örneklerinden kabul edilen tekrar üretimi dünyada yalnızca Armaggan tarafından yapılabilen ‘Kemha’ kumaşının ihtişamıyla da zenginleşiyor. Dilek Hanif, “2013 Bahar Dalı Koleksiyonu‘nda Osmanlı ve Selçuklu desenlerini modern çizgilerle doğal boya kumaşlarla birleştiriyor.

Dilek Hanif 2013 İlkbahar-Yaz Gelinlik Modelleri

Koleksiyonda modernizm ile etnik detayları birleştirerek elegan bir tarz oluşturan Hanif, Osmanlı’nın romantik bahar deseninden hareketle bedenden eteklere doğru inen el işlemelerini, Selçuklu’nun art-deco tarzıyla harmanlayarak asırlık bir şıklık sunuyor. İpek- şifon ve ipek- organzenin yanı sıra, Armaggan atölyelerinde 100 yıllık dokuma tezgahlarında tamamen insan gücüyle el dokuması olarak dokunan Armaggan’ın çok özel Kemha kumaşlarıyla oluşturulan parçalar, geçmişin mirasını koleksiyona taşıyor.

Dilek Hanif 2013 İlkbahar-Yaz Gelinlik Modelleri

Derin yırtmaç ve transparanların ön plana çıktığı parçalar, drapelerle hareketlendirilerek feminen bir şıklığı gözler önüne seriyor. Tek taraflı drape toplamalar, sırt dekolteleri, kuyruk ve kol detayları koleksiyona ayrı bir zenginlik katıyor. Ağırlıklı olarak açık ve yarı saydam renklerin hakim olduğu koleksiyonda, pudra, somon, karamel tonları, fildişi, kum renkleri ve ten renginin yanı sıra amber gold, bal rengi de koleksiyonu renkleriyle özel kılan diğer unsurlar arasında yer alıyor.

Dilek Hanif 2013 İlkbahar-Yaz Gelinlik Modelleri

Tarihten mitolojiye, stil ikonlarından arkeolojiye farklı kaynaklardan beslenen ve etkilendiği tüm unsurları kendi çizgisinde yorumlayarak zamansız ve ihtişamlı tasarımlara imza atan Dilek Hanif‘in, merakla beklenen 2013 Bahar Dalı Koleksiyonu, geleneksel modellerin yanı sıra modern ve cesur tasarımlarıyla da dikkat çekiyor.

Dilek Hanif 2013 İlkbahar-Yaz Gelinlik Modelleri

Bu Yazıya Yorum Yapın

Yorum yazabilir, ya da trackback yapabilirsin.. Ayrıca yazılan yeni yorumlar için Abone olabilirsin

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *